Niespodzianka w Kunowie, Stal pokonała Granat

W niedzielę 29 października piłkarze Granat Skarżysko w ramach 14. kolejki spotkań RSActive VI ligi świętokrzyskiej zmierzyli się na wyjeździe ze Stalą Kunów. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy S 2:1. Honorowe trafienie dla "trójkolorowych" zaliczył Wiktor Pluta.

Zespół Stali Kunów w dotychczasowych 13. kolejkach zdobył zaledwie jeden punkt, kibice skarżyskiego Grantu liczyli na komplet punktów w starciu z niżej notowanym rywalem, jednak już wcześniejsze mecze pokazały, że zespołowi z Rejowa trudno się gra z takimi przeciwnikami. Podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego zagrali słabe spotkanie czego efektem była porażka, choć niewiele zabrakło, aby spotkanie zakończyło się remisem.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy, którzy strzelili bramkę w 38. minucie po trafieniu Marcina Dynarka. W 58. minucie meczu Granat odrobił straty po bramce Wiktora Pluty. W samej końcówce meczu bramkę na wagę trzech punktów dla Stali Kunów zdobył Paweł Mikos.

- Pierwsza połowa całkowicie przespana, zagraliśmy bardzo słabo. W drugiej wyglądało to troszkę lepiej, stworzyliśmy kilka sytuacji, nic nie potrafiliśmy uderzyć. W defensywie gramy słabo i to się za nami wlecze. Nikt z nas się nie spodziewał porażki w Kunowie, ale mając w pamięci mecze z teoretycznie słabszymi zespołami  z Pogonią Staszów i Arką Pawłów, gdzie pogubiliśmy punkty to tutaj daliśmy całkowitą plamę. Zostały trzy trudne mecze, może się otrzęśniemy, oby ten marazm nie trwał dalej - zaznaczał trener Bolesław Strzemiński.

W 15. kolejce spotkań  Granat Skarżysko zagra się u siebie z Neptunem Końskie. Mecz odbędzie się  w sobotę 4 listopada o godz. 13.00

RSActive 4 liga, 14 kolejka

Stal Kunów – Granat Skarżysko 2:1 (1:0)

Bramki: Marcin Dynarek 38, Paweł Mikos 88 – Wiktor Pluta 58

Granat: Piotr Prasek – Karol Dudzik, Adrian Dołęgowski, Kacper Goździk, Mateusz Górecki – Wiktor Pluta, Wiktor Bartoszek, Kamil Garbacz, Karol Stępnik – Błażej Miller, Bartłomiej Książek. Trener Bolesław Strzemiński.

Wyniki 14. kolejki (28-29 października): GKS Nowiny - Hetman Włoszczowa 4:2, Wisła Sandomierz - Korona II Kielce 0:17!, Stal Kunów - Granat Skarżysko 2:1, Neptun Końskie - AKS 1947 Busko-Zdrój 0:2, Klimontowianka Klimontów - Alit Ożarów 2:1, Łysica Bodzentyn - GKS Rudki 1:3, Moravia Moravia - Spartakus Daleszyce 3:1, Arka Pawłów - Pogoń Staszów 3:0.