Komplet punktów w meczu z Neptunem

W 15. kolejce spotkań RSActive IV ligi piłkarze Granatu Skarżysko podejmowali przed własną publicznością Neptuna Końskie, spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0. Faworytami tego spotkania byli goście z Końskich, którzy znacznie lepiej spisują się w rundzie jesiennej. Gospodarze chcieli się zrehabilitować po ostatniej niespodziewanej  porażce w Kunowie.
Już w 7. minucie spotkania Granat objął prowadzenie po trafieniu Filipa Kaczmarskiego. W 16. minucie Adrian Maciejewski był bliski wyrównania, ale na posterunku był Piotr Prasek. W 25 minucie Błażej Miller strzałem głową pokonał Łukasza Herdę i Granat prowadził 2:0. Trzy minuty później było już 3:0 za sprawą Karola Dudzika. Po pół godzinie gry gospodarze mieli trzy bramkową przewagę. Podopieczni trenera Arkadiusza Bilskiego próbowali zareagować na sytuację, ale gospodarze nie pozwolili im stworzenie groźnej sytuacji w pierwszych 45 minutach.

W drugiej odsłonie meczu Neptun stworzył kilka groźnych sytuacji, ale ich nie wykorzystał, dobre okazje miał Damian Grudnik czy Michał Smolarczyk. Gospodarze też mieli swoje okazję, ale na drodze stawała Łukasz Herda golkiper Neptuna. Ostatecznie w drugich 45. minutach kibice nie obejrzeli bramek, a mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Granatu.

- Chłopaki podnieśli się po dwóch-trzech słabych meczach. Zagraliśmy dobry mecz, strzeliliśmy trzy bramki. Po przerwie  chcieliśmy tę przewagę dowieść do końca. Ogólnie był to wyrównany mecz, o naszym zwycięstwie zadecydowały stałe fragmenty gry. Trzeba też pamiętać o tym, ze Piotrek Prasek wybronił nam trzy sytuacje gości,  jesteśmy zadowoleni z końcowego wyniku. Dobrze, że to my dzisiaj strzelaliśmy bramki, bo mogło być różnie. To było dla nas ważne spotkanie, głowy poszły troszkę do góry i w kolejnych spotkaniach powalczymy o korzystny wynik – powiedział po meczu trener Bolesław Strzemiński.

W 16. kolejce spotkań Granat Skarżysko zagra na wyjeździe z Klimontowianką Klimontów (sobota, 12 listopada, godz. 13.00).

Granat Skarżysko – Neptun Końskie 3:0 (3:0)

1:0 Filip Kaczmarski ‘7
2:0 Błażej Miller ‘25
3:0 Karol Dudzik ‘29

Granat : Piotr Prasek - Kacper Goździk, Wiktor Bartoszek, Karol Dudzik (84. Daniel Jaromin), Kamil Garbacz - Wiktor Pluta, Karol Stępnik (80. Mateusz Górecki), Bartłomiej Papros (88. Maksymilian Bator), Filip Kaczmarski (68. Kacper Grzela), Bartłomiej Książek, Błażej Miller. Trener Bolesław Strzemiński)

Sędziował: Artur Borkowski (Kielce)