Drugie zwycięstwo Granatu. MKS Zdrój Busko pokonane !!!

W czwartek, 15 sierpnia, w drugiej kolejce spotkań świętokrzyskiej IV ligi piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się na wyjeździe  z MKS Zdrój Busko Zdrój, spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Dominika Rokity 2:0, bramki dla "trójkolorowych" strzelili Damian Pietras (samobójczą) i Kamil Uciński.

Dwa mecze i dwa zwycięstwa to bilans Granatu Skarżysko w nowym sezonie IV ligi. To doskonały początek rozgrywek, zwłaszcza, że te dwa mecze zostały rozegrany na wyjeździe.  Obie drużyny zagrały bardzo dobre spotkanie, mógł się podobać kibicom zebranym na stadionie w Busku. Granat objął prowadzenie w 30. minucie spotkania, Marcin Kołodziejczyk dośrodkował w pole karne, a tam zawodnik gospodarzy Damian Pietras dotknął piłkę głową i pokonał własnego bramkarz. Wynik meczu ustalił Kamil Uciński w 90. minucie meczu.

- W pierwszych 15 minutach można powiedzieć, że nas nie było. Dopiero po kwadransie gry zaczęliśmy wchodzić w ten mecz odpowiednio. Gospodarze mieli kilka sytuacji do strzelenia bramki, jednak udało się te 15 minut przetrwać bez konsekwencji straty bramki. Nasze stałe fragmenty były niebezpieczne, po dośrodkowaniach Kołodziejczyka i Jaśkiewicza, mogliśmy podwyższyć, okazje mieli Piotrowski i Styczyński, ale bramkarz gospodarzy bardzo dobrze się zachowywał w bramce - mówił Dominik Rokita, trener Granatu Skarżysko.

-Po przerwie dużo lepiej wyglądaliśmy jak w tej pierwszej połowie. Cieszy, że dociągnęliśmy wynik na zero z tyłu. Kamil Uciński wszedł po przerwie i dołożył tą drugą bramkę. Z wyniku trzeba być zadowolonym i z tego, że nie straciliśmy bramki z trudnym rywalem na wyjeździe - zaznaczał trener.  - Bardzo dobry start, dwa mecze, sześć punktów, lepszego chyba nie można było sobie wymarzyć - dodaje.

-Przed nami pierwszy mecz przed własną publicznością. Z każdą drużyną trzeba strzelić jedną, dwie bramki, wtedy się gra spokojniej i lepiej, a do momentu nie strzelonej bramki zawsze są sytuacje nerwowe. W każdym meczu trzeba dawać z siebie wszystko, bo jak liga pokazuje nie zawsze faworyt wygrywa - podkreśla trener Dominik Rokita.

W 3. kolejce spotkań Granat Skarżysko podejmował będzie u siebie Lubrzankę Kajetanów. Mecz odbędzie się w niedzielę, 18 sierpnia, i godzinie 17.00.

MKS Zdrój Busko-Zdrój - Granat Skarżysko 0:2 (0:1)

0:1 Damian Pietras  30' (samobójcza)
0:2 Kamil Uciński 90.

Granat: Sieczka - Szyszka, Styczyński, Bednarski, Kolasa - Krzymieński (90+3. Suwara), Papros, Kołodziejczyk (85. Wojna), Kołomański (60. Uciński) - Jaśkiewicz (76. Dulęba), Piotrowski (85. Brożyna). Trener: Dominik Rokita.

żk: Wojna

Sędziował: Paweł Gach (Sandomierz)