Trzecie zwycięstwo Granatu

W trzeciej kolejce spotkań świętokrzyskiej IV ligi piłkarze Granatu Skarżysko podejmowali na własnym stadionie Lubrzankę Kajetanów. Podopieczni trenera Dominika Rokity pewnie pokonali rywali 2:0, bramki w tym spotkaniu strzelali Dominik Lubocha (samobójcza) i Kamil Uciński.

Piłkarze Granatu Skarżysko po raz pierwszy w nowym sezonie zaprezentowali się przed własną publicznością. Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach z Nidą Pińczów i Buskiem Zdrój,  "trójkolorowi' zdobyli kolejne trzy punkty pokonując drużynę z Kajetanowa.

Mecz rozpoczął się symboliczną minutą ciszy, kibice i piłkarze obu drużyn minutą ciszy uczcili pamięć tragicznie zmarłego sędziego piłkarskiego Kamila Pastuszkę ze Starachowic oraz wieloletniego piłkarza Granatu Leszka Kocię i Teresę Smolak, mamę Urszuli Potrząsaj, członka Zarządu ZKS Granat Skarżysko.

Kibice po dwóch wyjazdowych zwycięstwach Granatu liczyli na pierwszy komplet punktów u siebie. Tak też się się stało, gospodarze wynik spotkania ustalili już w pierwszej połowie meczu. W 8. minucie meczu Damian Szyszka trafił do bramki rywali, ale sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej, w 12. minucie gospodarze objęli prowadzenie, Dominik Lubocha w zamieszaniu podbramkowym strzelił bramkę samobójczą. Niespełna dwie minuty później było już 2:0, Kamil Uciński wykorzystał sytuację sam na sam, przelobował bramkarza gości Pawła Mecha i wpakował piłkę do siatki rywali. W 18. minucie świetną okazję miał Marcin Kołodziejczyk, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką. W pierwszej odsłonie przewaga gospodarzy nie podległa dyskusji, rywale ani razu nie zagrozili bramce Patryka Sieczki.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, Granat nadal atakował, stwarzając sobie kolejne okazje do strzelenia bramki. W 53. minucie bliski wpisania się na listę  strzelców był Jakub Jasiński, jednak jego strzał trafił tylko w słupek. W 61. minucie mocno na bramkę uderzał Damian Szyszka. Mimo jeszcze kilku okazji gospodarzom nie udało się strzelić  kolejnych bramek. Mecz zakończył się zwycięstwem Granatu 2:0.

W 4. kolejce spotkań (24 sierpnia, godz. 11.00) Granat zagra na wyjeździe z Wierną Małogoszcz.

Granat Skarżysko - Lubrzanka Kajetanów 2:0 (2:0)

1:0 Dominik Lubocha 12' (samobójcza)
2:0 Kamil Uciński 14'

Granat: Patryk Sieczka — Bartosz Styczyński, Damian Szyszka, Adrian Bednarski, Maciej Kolasa —  Bartłomiej Papros (37. Łukasz Wojna), Marcin Kołodziejczyk, Arkadiusz Krzymieński (63. Wiktor Brożyna), Kamil Uciński (83. Kacper Gładyś) —  Jakub Jaśkiewicz (63. Bartłomiej Kołomański), Łukasz Piotrowski (77. Dawid Dulęba). Trener Dominik Rokita

Lubrzanka: Paweł Mech — Patryk Zawierucha, Marcel Motyl, Hubert Janyst, Dawid Kwiatek — Michał Gajos (46 Wojciech Marynowski), Bartosz Sosiński, Bartłomiej Bęben, Dominik Lubocha —  Paweł Łuszcz, Mariusz Grzejszczyk. Trener Jacek Pawlik

żk- Wiktor Brożyna (Granat) - Hubert Janyst, Jacek Pawlik (Lubrzanka)

Sędziował: Michał Jagieła (Starachowice)