Granat w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski !!!

Trzecioligowy zespół Czarni Połaniec był rywalem Granatu Skarżysko-Kamienna w 1/8 Okręgowego Pucharu Polski, który został rozegrany w środę, 5 kwietnia. Podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego pokonali wyżej notowanego rywala 3:2 i awansowali do ćwierćfinałów.

Pucharowa potyczka Granatu z Czarnymi Połaniec  nie mogła rozpocząć się lepiej, już w pierwszej akcji meczu Błażej Miller wykorzystał zagranie od Bartosza Sota i pokonał brakarza gości, gospodarze prowadzili 1:0. Po 10.minutach gry Granat prowadził 2:0, a na listę strzelców wpisał się ponownie Błażej Miller. Jak się okazało była to setna bramka Błażeja w barwach skarżyskiego Granatu. Później gra się wyrównała, zespól gości próbował strzelić bramkę kontaktową, ale dobrze spisywała się defensywa gospodarzy. W 37. minucie meczu z powodu kontuzji boisko musiał opuścić strzelec dwóch bramek w tym spotkaniu Błażej Miller. Niestety podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego w końcówce pierwszej połowy stracili bramkę, w 44. minucie Adrian Gębalski wykorzystał błąd defensywy i pokonał Patryka Sieczkę.

W drugiej połowie goście w miarę upływu czasu stwarzali coraz więcej sytuacji bramkowych raz po raz niepokojąc Patryka Sieczkę, kilka razy bramce Granatu zagroził Arleison Martionez. W 63. minucie powinno być 3:1 dla Granatu, świetnej okazji nie wykorzystał Filip Kaczmarski. Później znowu kilka razy było gorąco pod bramką gospodarzy, gdy wydawało się, że goście doprowadzą do remisu, Bartosz Sot w 85 minucie strzelił trzecią bramką dla Granatu.

Wydawało się, że jest już po meczu, nic bardziej mylnego, w 90 minucie Kolumbijczyk Arleison Martinez strzałem głową pokonał Patryka Sieczkę, zrobiło się 3:2. Arbiter do regulaminowych 90 minut doliczył cztery, Czarni próbowali jeszcze doprowadzić do remisu i dogrywki ale na wyrównanie zabrakło już czasu.

- Zagraliśmy dziś z dobrym trzecioligowym zespołem, który ma kilku fajnych piłkarzy. Mecz od początku ułożył się po naszej myśli, zaraz na początku bramka i późnej druga Błażeja. Jednak nie możemy tracić bramki na zejście do szatni. W drugiej połowie rywal nas zdominował, ale chłopcy chcieli ten wynik dowieźć do końca, strzeliliśmy na 3:1 i znowu w końcówce tracimy bramkę. Cieszymy się z tego awansu – podkreślał po meczu trener Bolesław Strzemiński.

W ćwierćfinale Granat zagra z Wierną Małogoszcz (26 kwietnia).

W sobotę, 5 kwietnia „trójkolorowi” zagrają z Moravią Morawica w ramach 23 kolejki Hummel IV ligi. Początek meczu godz. 13.00

Granat Skarżysko – Czarni Połaniec 3:2 (2:1)

1:0 Błażej Miller ‘1
2:0 Błażej Miller ‘10
2:1 Adrian Gębalski ‘44
3:1 Bartosz Sot ‘85
3:2 Arleison Martinez ‘90

Granat: Patryk Sieczka – Oskar Gwóźdź, Bartosz Styczyński, Jakub Hińcza, Adrian Uniat – Kacper Gładyś (75.Kacper Goździk), Filip Kaczmarski, Maciej Walkowiak, Wiktor Bartoszek- Błażej Miller (37.Jacek Safian), Bartosz Sot (88. Wiktor Pluta). Trener Bolesław Strzemiński.

Czarni: Tomasz Zieliński - Konrad Misztal, Filip Bakowski, Damian Bawor, Michał Smoleń (46. Krystian Kardyś) - Jakub Kałaska (46. Michał Banik), Kacper Wątróbski, Bartłomiej Wiktor, Maciej Żądło (46. Eryk Galara), Arleison Martínez, Adrian Gębalski. Trener Michał Szymczak.

Wyniki  1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu ŚZPN

MKS Neptun Końskie – Korona II Kielce 1:4
GKS Zio-Max Nowiny – SKS Wisła Sandomierz 0:1
Klimontowianka Klimontów – ŁKS Łagów 3:0 vo.
Moravia Anna-Bud Morawica – Star Starachowice 0:5
AKS 1947 Busko-Zdrój – Wierna Małogoszcz 5:4
Granat Skarżysko-Kamienna – Czarni Połaniec 3:2

TS 1945 Nida Pińczów – Korona Kielce CLJ U-19 (12 kwietnia)
GKS Rudki – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (19 kwietnia)

W trakcie meczu na boisku został wyeksponowany baner z logo miasta, a nasi piłkarze rozegrali spotkanie w koszulkach z logo miasta.  Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna wspiera finansowo klub ZKS Granat Skarżysko-Kamienna. Dziękujemy Prezydentowi Konradowi Krönigowi za współpracę.  Bieżące informacje z życia miasta można znaleźć na stronie: um.skarzysko.pl

Zbyszek Biber/Fot. Zbyszek Biber (skarzysko24.pl)