Zwycięstwo po męczarniach

W sobotę, 30 marca, piłkarze Granatu Skarżysko w ramach 21. kolejki spotkań świętokrzyskiej IV ligi podejmowali na własny stadionie Unię Sędziszów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0, jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Damian Szyszka w 82 minucie meczu.

Drużyna Granatu Skarżysko to trzecia drużyna w tabeli IV ligi, rywale zajmują przedostatnią pozycję w tabeli i wydawało się, że gospodarze nie powinni mieć problemów z pokonaniem gości , nic bardziej mylnego. Zespół Unii dzielnie walczył przez prawie całe spotkanie, stracił bramkę dopiero osiem minut przez końcem meczu. Obie drużyny zagrały słabe spotkanie, a wszystkie akcje można było policzyć na palcach jednej ręki.

O pierwszej połowie należy tylko napisać, że się odbyła, nic więc. Żadnej z drużyn nie udało się stworzyć dogodnej sytuacji, dlatego też kibice mogli być zawiedzeni poziomem spotkania.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił, z boiska wiało nudą. Troszkę zamieszania wprowadził Kamil Uciński, który w 65. Minucie zagroził bramce rywali. W 81 minucie bliski zdobycia bramki był Błażej Miller, jednak jego strzało głową w okienko bramki wybił w ostatniej chwili Tomasz Pawlikowski. Chwilę później Granat w końcu objął prowadzenie , w 82 minucie Damian Szyszka pokonał bramkarza gości strzałem przy słupku. Minutę przed końcem meczu goście mogli wyrównać, jeden z zawodników gości strzelił bramkę z kilku metrów na szczęście Wnukowski był na posterunku.

W środę, 3 kwietnia, Granat Skarżysko rozegram mecz ramach V rundy Okręgowego Pucharu Polski rywalem trójkolorowych będzie trzecioligowa Wisła Sandomierz. Mecz zostanie rozegrany na Rejowie, początek godz. 16.15.

W 22 kolejce spotkań (7 kwietnia) IV ligi Granat zagra na wyjeździe z Naprzodem Jędrzejów.

Granat Skarżysko – Unia Sędziszów 1:0 (0:0)

1:0 Damian Szyszka 82 minuta

Granat: Norbert Wnukowski – Bartosz Styczyński, Kacper Paluch, Norbert Drodżał, Damian Szyszka – Tomasz Bartosiak, Krzysztof Rzeszowski (90.Damian Parszewski), Paweł Suwara, Ariel Spadło (50. Daniel Dulak) – Błażej Miller, Maciej Głowaczewski (54. Kamil Uciński).

Unia: Tomasz Pawlikowski – Tomasz Kita, Kamil Bratek, Karol Żebrowski, Bartosz Pantak – Adam Brożek (90. Jakub Grzych), Patryk Ślęzak (65. Kacper Grzybek,), Konrad Papaj (75. Tomasz Nartowski), Mateusz Rejewski – Łukasz Winiarski, Wojciech Zapalski