Festiwal bramek w Sandomierzu

Piłkarze Granatu Skarżysko w 12 kolejce spotkań RSActive IV ligi zmierzyli się na wyjeździe z zamykającą tabelę Wisłą Sandomierz, mecz zakończył się dwucyfrowym wynikiem, podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego rozgromili gospodarzy 13:1.
 
Zespół Wisły Sandomierz od początku rundy boryka się z problemami kadrowymi, po spadki z trzeciej ligi większość zawodników odeszła z klubu, sztab szkoleniowy Wisły w ostatniej chwili zebrał ligową kadrę, która składa się z młodych zawodników. To wszystko wpłynęło na obecną sytuację drużyny z Sandomierza.
 
Po pierwszej połowie Granat prowadził 5:0 po trzech bramkach Bartłomieja Książka i trafieniach Karola Stępnika i Filipa Kaczmarskiego. Worek z bramkami rozwiązał się jeszcze bardziej w drugiej połowie. Ekipa ze Skarżyska dołożyła jeszcze osiem bramek, na listę strzelców wpisywali się Błażej Miller, Kacper Goździk, Filip Kaczmarski, Kacper Grzela, Bartłomiej Książek. Gospodarze odpowiedzieli tylko jedną bramką.
 
- Strzeliliśmy trochę bramek w tym spotkaniu, ale nie powinniśmy dopuścić do strzelenia bramki przez gospodarzy, nie powinniśmy tej bramki stracić. Cieszymy się z tego co jest, trzynaście bramek strzelonych nie zdarza się często, można było tych bramek strzelić więcej, ale to nie jest istotne, najważniejsze są trzy punkty. Zagraliśmy mądrze to spotkanie, to co mieliśmy wykorzystaliśmy. Wracamy spokojnie do domu, bez kontuzji, teraz mamy przed sobą ciężki mecz z Arką Pawłów – powiedział po meczu trener Bolesław Strzemiński.
 
W 13 kolejce spotkań Granat zagra przed własną publicznością z Arką Pawłów (sobota 21 październik, godz. 14.00)
 
Wisła Sandomierz – Granat Skarżysko 1:13 (0:5)
 
0:1 Karol Stępnik ‘12
0:2 Bartłomiej Książek ‘21
0:3 Bartłomiej Książek ‘25
0:4 Filip Kaczmarski ‘ ‘29
0:5 Bartłomiej Książek ‘37
0:6 Błażej Miller ‘48
0:7 Błażej Miller ‘ 49
0:8 Filip Kaczmarski ‘54
1:8 Dawid Szpyt ‘57
1:9 Kacper Goździk ‘58
1:10 Kacper Grzela ‘72
1:11 Błażej Miller ‘80
1:12 Bartłomiej Książek 85
1:13 samobójcza '89
 
Granat: Piotr Prasek – Kamil Garbacz (70. Maks Bator), Kacper Goździk, Adrian Dołęgowski, Karol Dudzik – Filip Kaczmarski, Wiktor Bartoszek (78. Daniel Jaromin), Karol Stępnik (60. Nikodem Łoskot), Wiktor Pluta (70. Kacper Grzela) – Bartłomiej Książek, Błażej Miller. Trener Bolesław Strzemiński.