Trzy bramki Wiktora Pluty i trzy punkty Granatu !!!

W sobotę, 7 października piłkarze Granatu Skarżysko podejmowali na własnym stadionie zespół Hetmana Włoszczowa, spotkanie rozegrane w ramach 11 kolejki spotkań RSActive IV ligi zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Wiktor Pluta.
 
Mecz z Hetmanem Włoszczowa źle się rozpoczął dla gospodarzy, goście po kwadransie gry prowadzili 1:0 po bramce Igora Wójcika, który strzałem głową pokonał Piotra Praska. Gospodarze wyrównali dwadzieścia minut później, Wiktor Pluta w 35 minucie znalazł drogę do bramki rywali. W 43 minucie świetną okazję miał Bartłomiej Książek, ale trafił w bramkarza gości. Po 45 minutach gry był remis 1:1.
 
Niespełna dwie minuty po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się ponownie Wiktor Pluta i Granat prowadził 2:1. Zespół gości próbował odrobić straty, też miał dwie świetne okazję, ale ich nie wykorzystał. Wynik meczu ustalił Wiktor Pluta, który w 90 minucie po raz trzeci w tym spotkaniu pokonał bramkarza gości.
 
- Kolejny raz wchodzimy źle w spotkanie z teoretycznie słabszym zespołem, bo dzisiaj zespół Hetmana w moim odczuciu zaprezentował się bardzo pozytywnie. Dajemy sobie strzelić bramkę, później następuje mobilizacja, zdobywamy bramkę wyrównująca, mamy trzy dobre ale nie strzelamy tego. Dobrze, że po wznowieniu gry uderzyliśmy bramkę. Po bramce znów zaczęliśmy grać na przetrwanie, tak się w piłkę nie gra. Powoli nakłada się już zmęczenie, problemy kadrowe, zawodnicy wracają powoli po kontuzjach. Z dzisiejszego meczu się cieszymy się tylko i wyłącznie ze zwycięstwa – mówił po meczu Bolesław Strzemiński, trener Granatu Skarżysko.
 
W 12 kolejce spotkań Granat zagra na wyjeździe z Wisłą Sandomierz (sobota, 14 październik, 14.00)
 
Granat Skarżysko – Hetman Włoszczowa 3:1 (1:1)

0:1 Igor Wójcik ‘15
1:1 Wiktor Pluta ‘35
2:1 Wiktor Pluta ‘47
3:1 Wiktor Pluta ‘90

Granat: Piotr Prasek - Mateusz Górecki (27. Filip Kaczmarski), Adrian Dołęgowski, Kacper Goździk, Wiktor Bartoszek – Wiktor Pluta, Karol Stępnik (90. Maksymilian Bator), Bartłomiej Papros (85. Kamil Garbacz) , Karol Dudzik, Bartłomiej Książek, Błażej Miller. Trener Bolesław Strzemiński.

Sędziował: Bartosz Skowronek (Kielce)