Trzecie zwycięstwo z rzędu. Góral Górno pokonany !!!

W 28. kolejce spotkań Hummel IV ligi piłkarze Granatu Skarżysko zagrali na wyjeździe z Góralem Górno, trzy punkty zdobyła ekipa prowadzona przez Bolesława Strzemińskiego, Granat wygrał 3:2.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Granatu Skarżysko, rywalem „trójkolorowych” był walczący o utrzymanie Góral Góno. Choć faworytem była drużyna z Rejowa, to gospodarze łatwo punktów nie oddali. Góral już w 9. minucie spotkania niespodziewanie objął prowadzenie po błędzie Filipa Kaczmarskiego. W 29. minucie Granat wyrównał po debiutanckiej bramce Wiktora Pluty. Któremu asystował Bartłomiej Papros. Wynikiem remisowym zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W 61. minucie Bartosz Sot wykorzystał rzut karny, który został podyktowany z faul właśnie na nim. Granat prowadził 2:1. Pięć minut przed zakończeniem meczu gospodarze doprowadzili do remisu, Dawida Strzelca pokonał Bartłomiej Lasak. Na szczęście podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego świetnie zareagowali na straconą bramkę i dwie minuty później na listę strzelców wpisał się ponownie Bartosz Sot. Granat pokonał Górala Górno 3:2.

- Pierwszą bramkę straciliśmy po naszym błędzie, później wyrównujmy i mamy fajne sytuacje na zdobycie kolejnych bramek, bramkarz gospodarzy kilka razy uratował swój zespół przed stratą bramki. To był trudny mecz, ale udało się zdobyć trzy punkty. Cieszymy się, tym bardziej, że to nasze trzecie z rzędu zwycięstwo. Wiktor Pluta od kilku meczów dobrze wygląda, dziś udokumentował to bramka. Przed nami kolejny mecz i walka o kolejne punkty – powiedział po meczu Bolesław Strzemiński, trener Granatu.

W 29. kolejce spotkań Granat Skarżysko zagra u siebie z Alitem Ożarów. Spotkanie odbędzie się w piątek, 19 maja, o godzinie 17.00

Góral Górno – Granat Skarżysko 2:3 (1:1)

1:0 Robert Radek ‘9
1:1 Wiktor Pluta ‘29
1:2 Bartosz Sot ’61 (k)
2:2 Bartłomiej Lasak ‘85
2:3 Bartosz Sot ‘87

Granat: Dawid Strzelec – Oskar Gwóźdź, Kacper Goździk, Jakub Hińcza, Karol Dudzik – Filip Kaczmarski (75.Kacper Gładyś), Bartłomiej Papros (80. Maciej Walkowiak), Wiktor Bartoszek, Wiktor Pluta, Adrian Uniat, Bartosz Sot, Trener Bolesław Strzemiński,