Granat za burtą okręgowego Pucharu Polski

W środę, 26 kwietnia rozegrano mecze ćwierćfinałowe okręgowego Pucharu Polski, zespół Granatu Skarżysko-Kamienna o awans do półfinałów zmierzył się na wyjeździe z Wierną Małogoszcz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:0.

Zespół Wiernej Małogoszcz przed meczem z Granatem miała zapewne w pamięci wysoką porażkę z początku rundy wiosennej (Granat wygrał 7:1), podopieczni trenera Mariusza Lnianego zapewne chcieli się zrehabilitować za tę porażkę. W pełni im się to udało, zespół Wiernej wygrał wysoko i wyeliminował z pucharów zespołu Granatu.

Spotkanie źle układało się już od samego początku. Już w 17 minucie meczu Dawid Strzelec został ukarany czerwoną kartką i Granat musiał grać w osłabieniu. Z boiska musiał zejść Wiktor Pluta, w jego miejsce wszedł młody bramkarz Miłosz Bodo.

Gospodarze grę w przewadze wykorzystali dopiero w 45 minucie, Mateusz Rejowski pokonał bramkarza Granatu i gospodarze do szatni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego stwarzali sobie sytuacje, mieli kilka okazji, a nawet trafili w poprzeczkę, niestety nic nie chciało wpaść dobrami rywali.

Wierna z kolei była bardzo skuteczna, w 75. minucie było już 2:0 dla gospodarzy za sprawą Wiktora Sobonia, który po raz drugim w tym meczu pokonał Bodo. W 81. minucie Wierna podwyższyła wynik spotkania po trafieniu strzelca pierwszej bramki Mateusza Rejowskiego. Wynik meczu ustalił Wojciech Karbownik w 84 minucie spotkania.

- Mecz rozpoczął się dla nas fatalnie, bo już na początku straciliśmy bramkarza za czerwoną kartkę, wybiegł z bramki za polem karnym zderzył się z zawodnikiem drużyny przeciwnej sędzia zinterpretował to jako jego faul. Graliśmy w dziewięciu w polu, mieliśmy swoje sytuacje, poprzeczkę, nic nam nie wpadało. Z upływem czasu, gdy zaczęliśmy opadać z sił gospodarze strzelili nam bramki po naszych błędach. Gospodarze byli zdeterminowani, chcieli się zrehabilitować za porażkę w lidze. Wynik 4:0, ale stwarzaliśmy sytuację, jednak to zespół Wiernej zagra w półfinale pucharu Polski – mówił po meczu trener Granatu Bolesław Strzemiński.

W niedzielę 30 kwietnia odbędą się 55. derby powiatu skarżyskiego Orlicz Suchedniów kontra Granat Skarżysko. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00

Wierna Małogoszcz – Granat Skarżysko 4:0 (1:0)

1:0 Mateusz Rejowski ,45
2:0 Wiktor Soboń ‘75
3:0 Mateusz Rejowski ‘81
4:0 Wojciech Karbownik ‘84

Granat: Dawid Strzelec – Oskar Gwóźdź, Bartosz Styczyński (70. Kacper Gładyś), Kacper Goździk, Jakub Hińcza, Filip Kaczmarski (80. Jacek Safian), Bartłomiej Papros, Wiktor Bartoszek (85. Maciej Walkowiak), Wiktor Pluta (17. Miłosz Bodo). Adrian Uniat, Bartosz Sot