Porażka Granatu z wiceliderem z Nowin

W sobotę, 22 kwietnia, w ramach 25 kolejki spotkań Hummel IV ligi piłkarze Granatu Skarżysko podejmowali na własnym stadionie wicelidera GKS Zio-Max Nowiny, spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:1.

Po zwycięstwie w poprzedniej serii spotkań z AKS Busko-Zdrój zarówno piłkarze jak i kibice skarżyskiego Granatu liczyli na komplet punków u siebie. Jednak tym razem zadanie było trudniejsze, rywalem była druga drużyna w tabeli GKS Nowiny. W zespole gości na bramce wystąpił wychowanek Granatu Oliwier Świtoń.

Przez pierwsze dwadzieścia minut spotkania żadnej z drużyn nie udało się stworzyć groźniej sytuacji bramkowej. Dopiero w 25. minucie spotkania Kacper Goździk miał świetną okazję do strzelenia bramki,  jednak jego strzał obronił Oliwier Świtoń, chwilę później groźnie zaatakowali goście Damian Kopyciński znalazł się sam na sam z Dawidem Strzelcem jednak golkiper gospodarzy skutecznie interweniował. W 40 minucie Szymon Kot był blisko zdobycia bramki, mocno uderzył na bramkę Granatu, jeden z zawodników dobił piłkę głową do pustej bramki jednak wcześniej arbiter wskazał pozycję spaloną. W 43. minucie groźnie na bramkę Granatu uderzał Radosław Szmalec. Dwie minuty później Kacper Goździk był blisko pokonania Oliwiera Świtonia strzałem głową mogło być 1:0 dla gospodarzy. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym wynikiem.

Druga połowa mogła się rozpocząć dla gości z Nowin idealnie, w 46. minucie Szymon Kot znalazł się w świetnej sytuacji, ale na posterunku był Dawid Strzelec. W 52. minucie spotkania Damian Kopyciński strzela pierwszą bramkę dla GKS-u Nowiny. W 61. Minucie Adrian Uniat groźnie uderzył nad poprzeczką bramki Nowin. W 72. minucie spotkania Adrian Uniat przelobował Oliwiera Świtonia doprowadzając do remisu, przy bramce asystował mu Bartosz Sot. W 80. minucie spotkania na boisku pojawił się Mateusz Zęmbala, już w pierwszym kontakcie z piłką mocnym strzałem pokonał Dawida Strzelca i podopieczni Przemysława Cichonia wyszli na prowadzenie po raz drugi w tym spotkaniu.

Pięć minut przed zakończeniem spotkania stan meczu mógł wyrównać Maciej Wallkowiak jednak jego strzał okazał się niecelny. Do końca spotkania żadnej z drużyn już nie udało się znaleźć drogi do bramki i mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Nowin 2: 1.

- To był trudny mecz, zespół z Nowin był zespołem mądrzejszym. Dobrze zagrali w defensywie, wyciągnęliśmy wynik na 1:1, później popełniliśmy błędy w defensywie, które kosztowały nas bramkę na 2:1.Nadal odbija się brak tych kontuzjowanych zawodników , mamy swoje problemy i musimy sobie z nimi poradzić. Na wyjazdach jeszcze jakoś to wygląda, u siebie, gdzie przyjeżdża przeciwnik, który troszkę chcę się bronić nasze boisko nie pozwala nam na grę. Możemy się tłumaczyć, ale mecz przegraliśmy przez naszą nieodpowiedzialną grę – mówił po meczu Bolesław Strzemiński , trener Granatu.

- Tu jest zawsze bardzo trudny teren, Grana na zawodników naprawdę bardzo dobrych i ma w swoich szerach najlepszego strzelca IV ligi Bartosza Sota. To by klucz, próbować odciąć Bartka od podań. Udało nam się to w dużym stopniu zrealizować. Byliśmy cały czas bardzo blisko rywala, te odległości pomiędzy formacjami były małe i dzięki temu Granat miał problemy z przedostaniem się pod nasze pole karne. Ciszy zwycięstwo bo to naprawdę ciężki teren – zaznaczał Przemysław Cichoń, szkoleniowiec GKS Nowin.

- Nasz pierwszy bramkarz ma kontuzję, w dzisiejszym meczu postawiłem na Oliwiera Świtonia, który całkiem nieźle wyglądał na treningach, Oliwier jest wychowankiem Granatu, pytanie było czy się „spali” czy to go podbuduje. Zagrał bardzo dobre spotkanie, trzeba tutaj Oliwiera pochwalić bo naprawdę ma bardzo duże możliwości i myślę, że jeżeli tak będzie pracował to może w piłce gdzieś tam wyżej pograć – powiedział Przemysław Cichoń.

W środę 26 kwietnia podopieczni Bolesława Strzemińskiego zagrają na wyjeździe ćwierćfinał Okręgowego Pucharu Polski, rywalem skarżyskiej drużyny będzie Wierna Małogoszcz. Mecz odbędzie się o godzinie 16:45.

W niedzielę 30 kwietnia odbędą się 55. derby powiatu skarżyskiego Orlicz Suchedniów kontra Granat Skarżysko. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00

W trakcie meczu na boisku został wyeksponowany baner z logo miasta, a nasi piłkarze rozegrali spotkanie w koszulkach z logo miasta.  Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna wspiera finansowo klub ZKS Granat Skarżysko-Kamienna. Dziękujemy Prezydentowi Konradowi Krönigowi za współpracę, Bieżące informacje z życia miasta można znaleźć na stronie: um.skarzysko.pl

Granat Skarżysko – GKS Zio-Max Nowiny 1:2 (0:0)

0:1 Damian Kopyciński ‘52
1:1 Adrian Uniat ‘72
1:2 Mateusz Zębala ‘81

Granat: Dawid Strzelec – Oskar Gwóźdź, Bartosz Styczyński, Jakub Hińcza, Bartłomiej Papros - Adrian Uniat, Jacek Safian 46. Maciej Walkowiak), Filip Kaczmarski (78.Kacper Gładyś), Kacper Goździk, Wiktor Bartoszek – Bartosz Sot. Trener Bolesław Strzemiński

GKS Nowiny: Oliwier Świtoń – Damian Pietras, Norbert Sinkiewicz, Damian Kopyciński (80. Piotr Gardynik), Radosław Szmalec (91. Bogdan Łazurko), Mateusz Gadomski (67. Mateusz Kawecki), Szymon Kot (80. Mateusz Zębala), Marcin Marek, Kamil Blicharski (59. Bartosz Papka), Norbert Niebudek, Paweł Nowakowski. Trener Przemysław Cichoń.

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce)