Jacek Safian zapewnił zwycięstwo z AKS Busko-Zdrój

W 24. kolejce spotkań świętokrzyskiej Hummel IV ligi piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się na wyjeździe z drużyną AKS 1947 Busko Zdrój. Trzy punkty zdobyła ekipa Granatu, która wygrała 1:0, jedyną  bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Jacek Safian.

Podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego w dwóch ostatnich spotkaniach doznali dwóch porażek przegrywając z Moravią Morawica i Spartakusem Daleszyce. W sobotnie popołudnie pojechali do Buska po komplet punktów, trenerem gospodarzy jest były szkoleniowiec i piłkarz Granatu Marcin Kołodziejczyk.

O pierwszej połowie można powiedzieć, że się odbyła, Obie drużyny nie stworzyły sobie dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 60. minucie meczu po bramce Jacka Safiana, któremu asystował Wiktor Bartoszek.

- Mecz był wyrównany, choć trzeba przyznać, że my stworzyliśmy więcej sytuacji. Do przerwy można powiedzieć, że był to mecz bez sytuacji bramkowych, W drugiej połowie stworzyliśmy sobie trzy-cztery okazje bramkowe, Jacek Safian wykorzystał jedną, Cały zespół powalczył, do zespołu dołączył Bartłomiej Papros i bardzo dobrze. Wybiegaliśmy to zwycięstwo, byliśmy zespołem mądrzejszym, cieszymy się z tych trzech punktów i bramki Jacka, młodzież w końcu coś daje temu zespołowi – powiedziało meczy trener Bolesław Strzemiński.

W 25. serii gier Granat podejmie przed własną publicznością wicelidera GKS Nowiny. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia, o godz. 16.00.

W trakcie meczu na boisku został wyeksponowany baner z logo miasta, a nasi piłkarze rozegrali spotkanie w koszulkach z logo miasta.  Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna wspiera finansowo klub ZKS Granat Skarżysko-Kamienna. Dziękujemy Prezydentowi Konradowi Krönigowi za współpracę, Bieżące informacje z życia miasta można znaleźć na stronie: um.skarzysko.pl

AKS 1947 Busko Zdrój – Granat Skarżysko 0:1 (0:0)

0:1 Jacek Safian ‘60

Granat: Dawid Strzelec -  Oskar Gwóźdź, Kacper Goździk, Bartosz Styczyński, Jakub Hińcza - Bartłomiej Papros, Wiktor Bartoszek, Filip Kaczmarski, Maciej Walkowiak, Jacek  Safian - Bartosz Sot. Trener Bolesław Strzemiński.

Wyniki 24. kolejki Hummel IV ligi (15-16 kwietnia): Sobota - Moravia Anna Bud Morawica – Spartakus Daleszyce 5:1, GKS Góral Górno – GKS Rudki 0:2, AKS 1947 Busko Zdrój – Granat Skarżysko-Kamienna 0:1 , Orlicz Suchedniów – Nida Pińczów 2:3, GKS Zio Max Nowiny – Stal Kunów 7:2, Star Starachowice - Wierna Małogoszcz 2:0  Niedziela: Klimontowianka Klimontów – Sparta Kazimierza Wielka, Pogoń Staszów – Alit Ożarów, Orlęta Kielce – Neptun Końskie,