Bezbramkowy remis z Klimontowianką

W 21. kolejce spotkań Hummel IV ligi piłkarze Granatu Skarżysko podejmowali u siebie Klimontowiankę Klimontów, spotkanie które zostało rozegrane w sobotę 25 marca zakończyło się podziałem punktów po bezbramkowym remisie.

W trakcie meczu na boisku został wyeksponowany baner z logo miasta, a nasi piłkarze rozegrali spotkanie w koszulkach z logo miasta.  Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna wspiera finansowo klub ZKS Granat Skarżysko-Kamienna. Dziękujemy Prezydentowi Konradowi Krönigowi za współpracę,  Bieżące informacje z życia miasta można znaleźć na stronie: um.skarzysko.pl

Kibice skarżyskiego Granatu po raz pierwszym w rundzie jesiennej mieli okazję zobaczyć w akcji piłkarzy „trójkolorowych” , przypomnijmy pierwszy mecz rundy wiosennej z Wierną Małogoszcz, który miał odbyć się w Skarżysku, ze w zgładu na opady śniegu został rozegrany w Nowinach.

Po efektownych dwóch zwycięstwach z Wierną Małogoszcz i Spartą Kazimierza Wielka kibice liczyli na kolejną wygraną, tym razem zadanie było znacznie trudniejsze, do Skarżyska przyjechała Klimontowianka Klimontów, która jesienią pokonała Granat u siebie 2:0, była wiec okazja do rewanżu.

Mecz nie był porywającym widowiskiem, niestety kibice w tym spotkaniu goli nie zobaczyli, choć gospodarze przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o komplet punktów.
Dopiero po pierwszym kwadransie gry gospodarze mieli pierwszą okazję do strzelenia bramki, świetnym strzałem z dystansu popisał się Filip Kaczmarski, ale jego strzał obronił bramkarz gości. W 18. minucie groźnie nad poprzedzą bramki Granatu strzelał jeden zawodników gości. W 40. minucie świetna okazję miał Bartek Sot, ale strzelił prosto w bramkarza.

Przed rozpoczęciem drugiej części spotkania- dwóch piłkarzy Granatu: Jakub Hińcza i Wiktor Bartoszek otrzymali z rąk członków zarządu klubu pamiątkowe statuetki za rozegranie w barwach Granatu 50 spotkań.

W drugiej połowie gospodarze też mieli swoje okazje, w 67. minucie groźnie na bramkę rywali uderzał Jakub Gurski. W końcówce meczu trzy punkty gospodarzom mógł zapewnić Bartosz Sot, jednak nie wykorzystał świetnej sytuacji. Mecz zakończył się podziałem punktów.

- To był dla nas trudny mecz,  mieliśmy swoje sytuacje, natomiast nie wykorzystaliśmy tych sytuacji. Do meczu podeszliśmy dosyć nerwowo, chłopaki po tych pierwszych dwóch meczach,  które  rozegraliśmy,  chcieli się pokazać przed własną publicznością z jak najlepszej strony,  uważam że pokazali się z dobrej strony,  starali się, walczyli, ale  jak to w piłce bywa nie weszło.  Bramkarz gości miał bardzo dobre interwencje, ale taka jest piłka. Przed nami mecz ze Starem,  będziemy się do niego przygotowywać tak jak do każdego meczu. Star jest dobrym zespołem, my też jesteśmy dobrym zespołem,  podejrzewam, że obie ekipy stworzą dobre widowisko -  powiedział po meczu trener Granatu Bolesław Strzemiński.

W 22. kolejce spotkań (1 kwietnia, godz. 16.00) Granat zagra na wyjeździe z liderem Starem Starachowice.

Granat Skarżysko – Klimontowianka Klimontów 0:0

Granat: Dawid Strzelec – Karol Dudzik, Bartosz Styczyński, Jakub Hińcza, Oskar Gwóźdź - Adrian Uniat (75.Kacper Gładyś) , Bartłomiej Papros (80. Wiktor Pluta), Wiktor Bartoszek (46. Maciej Walkowiak), Filip Kaczmarski (46. Jakub Gurski) - Bartosz Sot Błażej Miller . Trener Bolesław Strzemiński.

Sędziował:  Łukasz Kaczmarski (Ostrowiec Świętokrzyski)

MB, Foto: Mariusz Busiek