Pięć bramek Granatu w Kazimierzy Wielkiej

W niedzielę. 19 marca, piłkarze Granatu Skarżysko w ramach 20. kolejki spotkań Hummel IV ligi zagrali na wyjeździe ze Spartą Kazimierza Wielka, mecz zakończył się kolejnym wysokim zwycięstwem „trójkolorowych” 5:0.

Spotkanie ze Spartą rozpoczęło się znakomicie dla „trójkolorowych”, już w pierwszej akacji meczu w polu karnym gospodarzy Bartłomiej Papros był zatrzymywany nieprzepisowo, arbiter meczu bez wahania wskazał na jedenasty metr, do piłki tym razem podszedł Bartosz Styczyński, który zamienił rzut karny na bramkę.

W 25. minucie spotkania było już 2:0 dla Granatu, mocnym strzałem z rzutu wolnego zza szesnastki popisał się Błażej Miller. W 44. minucie spotkania trzecią bramkę dla ekipy ze Skarżyska strzelił Filip Kaczmarski. Do przerwy Granat prowadził 3:0. Kwadrans przed zakończeniem meczu Bartosz Styczyński wpisał się na listę strzelców po raz drugi w tym spotkaniu ponownie wykorzystując rzut karny. Wynik meczu ustalił Jakub Gurski w 82. minucie meczu.

- Trzeba się cieszyć z tego zwycięstwa i pięciu bramek, mecz był pod naszą kontrolą, szybko rozpoczęliśmy strzelanie bo już w pierwszej minucie mieliśmy rzut karny, później z obu stron było troszkę nerwowej gry ale czasem wszystko się poukładało i przejęliśmy inicjatywę. Stworzyliśmy kilka fajnych i ciekawych akcji z których mogły paść kolejne bramki. Cieszy fakt, że wykorzystaliśmy te sytuacje, które mieliśmy, cieszymy się ze zwycięstwa i trzech punktów, to już jest historia, teraz już myślimy o kolejnym spotkaniu – powiedział po meczu trener Bolesław Strzemiński.

- Niepokoją kontuzje, których podczas meczu doznali Adrian Uniat i Bartłomiej Papros, zobaczymy jak to będzie wyglądało, mamy przed sobą cały tydzień. Nadzieję, że dojdą do siebie. Przed nami trudny mecz z Klimontowianką Klimontów, na pewno będziemy grać o zwycięstwo – podkreśla trener Strzemiński.

W 21. kolejce spotkań (sobota, 25 marca, godz.  15.00) Granat Skarżysko zmierzy się przed własną publicznością z Klimontowianką Klimontów.

Sparta Kazimierza Wielka – Granat Skarżysko 0:5 (0:3)

0:1 Bartosz Styczyński ‘8 (z karnego)
0:2 Błażej Miller ‘25
0:3 Filip Kaczmarski ‘44
0:4 Bartosz Styczyński ’75 ( z karego)
0:5 Jakub Gurski ’82

Granat: Dawid Strzelec – Karol Dudzik, Bartosz Styczyński, Jakub Hińcza, Oskar Gwóźdź (70. Kacper Goździk) - Adrian Uniat (15. Jakub Gurski), Bartłomiej Papros (75. Jacek Safian), Wiktor Bartoszek, Filip Kaczmarski (85. Maksymilian Bator)– Maciej Walkowiak (70. Kacper Gładyś), Błażej Miller . Trener Bolesław Strzemiński.

Wyniki 20. kolejki: Moravia  Morawica - Neptun Końskie 2:0, Orlicz  Suchedniów - Góral Górno 1:0 , GKS Nowiny - Alit Ożarów 3:0, AKS  Busko-Zdrój - GKS Rudki 3:3, Star Starachowice - Nida Pińczów 5:0,  Klimontowianka Klimontów - Stal Kunów 3:1, Sparta Kazimierza Wielka - Granat Skarżysko  0:5, Wierna Małogoszcz  - Spartakus Daleszyce 1:1, Olimpia Pogoń Staszów - Orlęta Kielce 0:2

W trakcie meczu na boisku został wyeksponowany baner z logo miasta, a nasi piłkarze rozegrali spotkanie w koszulkach z logo miasta.  Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna wspiera finansowo klub ZKS Granat Skarżysko-Kamienna. Dziękujemy Prezydentowi Konradowi Krönigowi za współpracę,  Bieżące informacje z życia miasta można znaleźć na stronie: um.skarzysko.pl