Świetny ligowy debiut trenera Strzemińskiego. Siedem bramek Granatu na inaugurację

W sobotę, 11 marca piłkarze Granatu Skarżysko zainaugurowali rundę wiosenną, w 19 kolejce spotkań świętokrzyskiej Hummel IV ligi zmierzyli się z Wierną Małogoszcz. Spotkanie, które zostało rozegrane w Nowinach zakończyło się wysokim zwycięstwem Granat 7:1.

Przypomnijmy, w pierwszej kolejce rundy wiosennej Granat miał zagrać na wyjeździe ze Spartakusem Daleszyce, jednak spotkanie zostało odwołane przez sędziów, gospodarze nie byli wstanie przygotować odpowiednio boiska do gry z powodu warunków atmosferycznych.

Mecz z Wierną miał odbyć się w Skarżysku-Kamiennej, tu też na przeszkodzie stanęły złe warunki atmosferyczne oraz brak możliwość odpowiedniego przygotowania boiska na Rejowie ze względu na grząską nawierzchnię, mecz został przeniesiony na boisko ze sztuczną nawierzchnią w Nowinach.

Choć to już druga kolejka rundy wiosennej, warunki w jakich przyszło grać zawodnikom obu drużyn były iście zimowe. Do tych warunków szybciej dostosowali się piłkarze skarżyskiego Granatu, podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego już w 1. minucie spotkania objęli prowadzenie po bramce niezawodnego Bartosza Sota. Najskuteczniejszy strzec „trójkolorowych Bartosz Sot wpisał się na listę strzelców ponownie w 22. minucie spotkania, trzy minuty później Grant prowadził już 3:0 po trafieniu Błażeja Millera. Piłkarze ze Skarżyska nie zdążyli się jeszcze dobrze nacieszyć trzecią bramką gdy padła bramka czwarta, w 35. minucie Adrian Uniat pokonał bramkarza Wiernej bezpośrednio z rzutu rożnego. Chwilę przed przerwą wynik spotkania podwyższył Adrian Dudzik. Po 45 minutach gry Granat prowadził 5:0.

Dwie minuty po wznowieniu gry Filip Kaczmarski rozpoczął strzelanie bramek w drugiej połowie, podopieczni trenera Strzemińskiego prowadzili już 6:0. Kwadrans przed zakończeniem gry goście strzelili bramkę honorową a jej autorem był Krystian Sonat. Wynik spotkania ustalił Bartosz Sot w 81. minucie meczu.

- Strasznie trudne warunki, cały mecz padał nieprzyjemny śnieg i wiał wiatr, ale chłopaki szybciej dostosowali się do tych warunków i zagrali świetny mecz, samo to, że strzelili siedem bramek już dużo mówi. Fajnie to wyglądało, dobry mecz w naszym wykonaniu, trzeba się tylko cieszyć. Słowa uznania dla chłopaków, sprawili mi przyjemny debiut w meczu o ligowe punkty, oby tak dalej – powiedział po meczu trener Bolesław Strzemiński.

W 20. kolejce spotkań Granat Skarżysko zagra na wyjeździe ze Spartą Kazimierza Wielka, mecz odbędzie się w niedzielę, 19 marca o godz. 15.00

Granat Skarżysko – Wierna Małogoszcz 7:1(5:0)

7:1 Bartosz Sot ‘81

Granat: Dawid Strzelec – Karol Dudzik, Bartosz Styczyński, Jakub Hińcza (70. Kacper Goździk), Oskar Gwóźdź (82. Maksymilian Bator) - Adrian Uniat (75. Wiktor Pluta), Bartłomiej Papros, Wiktor Bartoszek, Filip Kaczmarski (60. Jakub Gurski) – Błażej Miller, Bartosz Sot. Trener Bolesław Strzemiński.

Wyniki 19. kolejki (11-12 marca): Granat Skarżysko – Wierna Małogoszcz 7:1, GKS Rudki – Moravia Morawica 3:0, Spartakus Daleszyce - Olimpia-Pogoń Staszów, Stal Kunów – Sparta Kazimierza Wielka, Nida Pińczów - Klimontowianka, Góral Górno - GKS Nowiny, Orlęta Kielce - Orlicz Suchedniów.
,Alit Ożarów - AKS Busko-Zdrój (przełożony), Neptun Końskie - Star Starachowice (przełożony)

W trakcie meczu na boisku został wyeksponowany baner z logo miasta, a nasi piłkarze rozegrali spotkanie w koszulkach z logo miasta.  Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna wspiera finansowo klub ZKS Granat Skarżysko-Kamienna. Dziękujemy Prezydentowi Konradowi Krönigowi za współpracę,  Bieżące informacje z życia miasta można znaleźć na stronie: um.skarzysko.pl