Kolejne sparingowe zwycięstwo. Granat lepszy od Staru

Lider Świętokrzyskie Hummel IV ligi Star Starachowice był kolejnym rywalem skarżyskiego Granatu w meczu kontrolnym, który został rozegrany w środę 15 lutego w Starachowicach. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem „trójkolorowych” 5:3.

W kolejnym meczu kontrolnym podopieczni Bolesława Strzemińskiego na sztucznym boisku w Starachowicach zmierzyli się ze starachowickim Starem. Już w 9. minucie spotkania podopieczni trenera Strzemińskiego objęli prowadzenie po bramce Filipa Kaczmarskiemu, któremu asystował Bartosz Sot W 13. minucie spotkania po błędzie Dawida Strzelca gospodarze wyrównali stan meczu na 1:1. Niespełna minutę później Granat ponownie objął prowadzenie, tym razem do bramki rywali trafił Błażej Miller, W 34. minucie było już 3:, tym razem do bramki trafił Karol Dudzik. Tuż przed przerwą w 44. minucie spotkania Star strzelił bramkę kontaktową z rzutu karnego.

Dwie minuty po wznowieniu gry Granat strzelił czwartą bramkę a na listę Strzelców wpisał się ponownie Filip Kaczmarski, tym razem przy bramce asystował mu Błażej Miller. W 54. minucie meczu podopieczni trenera Tadeusza krawca strzelili swoją trzecią bramkę . W 58. minucie wynik spotkania ustalił Bartosz Sot.

Star Starachowice - Granat Skarżysko 3:5 (2:4)

3:5 Bartosz Sot ‘58

Granat: Dawid Strzelec – Karol Dudzik, Bartosz Styczyński, Jakub Hińcza, Oskar Gwóźdź – Adrian Uniat, Bartłomiej Papros, Wiktor Bartoszek, Filip Kaczmarski - Błażej Miller, Bartosz Sot oraz Patryk Sieczka, Kacper Goździk, Maksymilian Bator, Jacek Safian, Kacper Gładyś., Wiktor Pluta, Maciej Walkowiak. Trener Bolesław Strzemiński.

Kolejnym sparingpartnerem Granatu Skarżysko będzie drużyna Orlęta Kielce. Mecz zostanie rozegrany w piątek, 17 lutego w  Kielcach, godz.20.30