Beniaminek z Górna pokonany. Siedem bramek na Rejowie

W 11. kolejce spotkań Hummel IV ligi Granat Skarżysko-Kamienna podejmował na własnym boisku beniaminka GKS Góral Górno. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy 6:1.

Przed spotkaniem Kamil Uciński odebrał z rąk Andrzeja Jedlikowskiego, kierownika drużyny, statuetkę za tytuł piłkarza miesiąca przyznawaną przez Zarząd klubu. Popularny „Utek” był najlepszy w wrześniu. W tym okresie strzelił siedem bramek i zaliczył jedną asystę. Był trzykrotnie wybierany do „11” kolejki Hummel IV ligi”. Bartłomiej Papros w meczu z Orlętami Kielce zagrał po raz setny w barwach Granatu, dziś odebrał od Zarządu pamiątkowy puchar.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli piłkarze skarżyskiego Granatu. Każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy byłby sporą niespodzianką. Mecz toczył się pod dyktando „trójkolorowych” , którzy objęli prowadzenie już w ósmej minucie spotkania, Bartosz Sot zagrał do Kamila Ucińskiego, a ten strzałem w prawy róg pokonał golkipera gości. W 15. minucie było już 2:0, Karol Dudzik świetnie dośrodkował w pole karne do Bartosza Sota, a ten strzałem głową wpakował piłkę do bramki. W 21. minucie bliski zdobycia bramki był Kamil Uciński, ale bramkarz gości popisał się świetną interwencją.

Chwilę później Tomasz Staszewski groźnie uderzył na bramkę Granatu. W 31 minucie gospodarze strzelili trzecią bramkę, Błażej Miller zagrał do Krystiana Wierzchanowskiego, który strzałem głową pokonał Damiana Kmiecika. Trzy minuty później Andrzej Paprocki trafił w słupek, ale przy dobitce Kacpra Gadowskiego Dawid Strzelec był bez szans. Pierwsza połowa zakończył się wynikiem 3:1.

W drugiej odsłonie spotkania Granat kontrolował sytuację na boisku i swoją przewagę udokumentował kolejnymi bramkami. W 61. minucie czwartego gola dla gospodarzy strzelił Jakub Hińcza, który wpisał się na listę strzelców również w 77 minucie meczu. Wynik spotkania ustalił Błażej Miller sześć minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra.

W 12. kolejce spotkań Granat zagra na wyjeździe z Alitem Ożarów (15 październik, godz.15.00)

Granat Skarżysko – GKS Góral Górno 6:1 (3:1)

1:0 Kamil Uciński ‘8
2:0 Bartosz Sot ‘15
3:0 Krystian Wierzchanowski ‘31
3:1 Kacper Gadowski ‘34
4:1 Jakub Hińcza ‘61
5:1 Jakub Hińcza ‘77
6:1 Błażej Miller ‘84

Granat: Dawid Strzelec – Karol Dudzik, Jakub Hińcza, Bartosz Styczyński (83. Jacek Safian), Oskar Gwóźdź – Krystian Wierzchanowski, Wiktor Bartoszek (65. Maciej Walkowiak), Jakub Gurski (65. Filip Kaczmarski), Kamil Uciński (83. Maksymilian Bator), Błażej Miller, Bartosz Sot (65. Kacper Gładyś)

Góral: Damian Kmiecik – Adrian Wypych, Damian Piwowarczyk, Krystian Bożęcki (46. Kacper Gad), Łukasz Bęben - Andrzej Paprocki (77. Adrian Krawczyk) , Robert Radek, Tomasz Staszewski, Kacper Gadowski), Jakub Kalisz (77. Tomasz Syska), Bartłomiej Lasak (85. Dawid Płatek).

żk – Karol Dudzik, Kamil Uciński, Błażej Miller - Kacper Gadowski, Bartłomiej Lasak, Kacper Gad