Derby są nasze. Wysokie zwycięstwo z Orliczem Suchedniów

W 10. kolejce spotkań Hummel IV ligi Granat Skarżysko-Kamienna podejmował zespół Orliczac, 54. derby powiatu skarżyskiego zakończyły się zwycięstwem „trójkolorowych” 5:1.

Zespół Orlicza Suchedniów po 8. kolejkach miał na koncie tylko jeden punkt, na derbowe spotkanie przyjechał osłabiony kilkoma zawodnikami z pierwszego składu. Granat był zdecydowanym faworytem tego pojedynku i potwierdził to na boisku strzelając rywalom pięć bramek.

W 7. minucie Błażej Miller miał świetną okazję, otrzymał świetne podanie od Kamila Ucińskiego, niestety górą był golkiper gości. W 12. minucie mogło być 1:0 dla Granatu, jednak strzał Bartosza Sota trafił tylko w poprzeczkę. Chwilę później Sot strzeli tuż obok słupka. W 20. minucie Orlicz po raz pierwszy zagroził bramce gospodarzy, ale był nieskuteczny. W22. minucie Bartłomiej Papros zdecydował się na strzał z dystansu, ale na posterunku był Chrzanowski. W 26. minucie Granatu objął prowadzenie po bramce Bartosza Sota. Trzy minuty później groźnie uderzał Kamil Uciński. W 35. minucie bliski zdobycia bramki był Wiktor Bartoszek, ale jego strzał obronił Piotr Chrzanowski. W 44. minucie Bartosz Sot podwyższył wynik meczu na 2:0.

Po wznowieniu gry to Orlicz był bliski strzelenia bramki kontaktowej, Krzysztof Rzeszowski uderzał z rzutu wolnego, ale świetną interwencją popisał się Dawid Strzelec. Cztery minuty później Kamil Uciński strzelił trzecią bramkę dla gospodarzy. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się ponownie Uciński i Granat prowadził już 4:0.

W 71. minucie jeden z zawodników gości zagrał w polu karnym ręką, arbiter odgwizdał rzut karny, do piłki podszedł Błażej Miller, niestety trafił tylko w poprzeczkę, do odbitej piłki podleciał Bartosz Sot i wpakował piłkę do bramki Orlicza strzelając swoją trzecią bramkę w tym meczu.

W 76. minucie goście strzelili bramkę honorową, świetnym strzałem z ponad 25 metrów popisał się Krzysztof Rzeszowski. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło.

W historii pojedynków derbowych między Granatem i Orliczem zespół ze Skarżyska-Kamiennej zwyciężał 31 razy, suchedniowianie byli górą 12 razy, 11 razy padł remis.

- Zdecydowane zwycięstwo w meczu derbowym, myślę że w przeciągu całego spotkania Orlicz tak naprawdę nie był w stanie nam w żaden sposób zagrozić. Szkoda tej straconej bramki bo plan był taki żeby zagrać na zero z tyłu.  Cieszy pięć bramek po naszej stronie, to buduje pewność siebie, która przyda nam się w następnym meczu  Orlętami Kielce – mówił Marcin Kołodziejczyk.

Granat Skarżysko-Kamienna – MKS Orlicz Suchedniów 5:1 (2:0)

1:0 Bartosz Sot ‘26
2:0 Bartosz Sot ‘44
3:0 Kamil Uciński ‘51
4:0 Kamil Uciński ‘53
5:0 Bartosz Sot ‘71
5:1 Krzysztof Rzeszowski ‘76

Granat : Dawid Strzelec - Oskar Gwóźdź, Bartosz Styczyński, Jakub Hińcza, Wiktor Bartoszek (60. Maciej Walkowiak), Kamil Uciński (85. Jacek Safian), Jakub Gurski (85. Maksymilian Bator), Bartłomiej Papros (60. Krystian Wierzchanowski), Karol Dudzik, Błażej Miller, Bartosz Sot (70. Filip Kaczmarski) Trener Marcin Kołodziejczyk.

Orlicz : Piotr Chrzanowski - Jakub Łubek (73. Konrad Wawrzycki), Dawid Bryczkiewicz, Dominik Chrzanowski (73. Kamil Kuś), Michał Bator - Krzysztof Rzeszowski, Piotr Gniaździński (58.Błażej Turski), Grzegorz Skarbek, Paweł Witkowski (88. Wojciech Obarski), Kacper Sikora (58. Piotr Mądzik), Patryk Zygmunt. Trener Łukasz Tekiel.