Zła passa przerwana. Jest wreszcie zwycięstwo !!!

W siódmej kolejce spotkań Hummel świętokrzyskiej IV ligi Granat Skarżysko-Kamienna podejmował na własnym stadionie AKS 1947 Busko-Zdrój. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0, dwie zwycięskie bramki strzelił Kamil Uciński.

Po serii trzech porażek piłkarze Granat Skarżysko wreszcie się przełamali, w końcu z boiska schodzili z kompletem punktów.

Przed dzisiejszym meczem miały miejsce dwie uroczystości. 150. mecz w seniorskiej drużynie rozegrał Kamil Uciński, któremu pamiątkowy puchar wręczyli Prezesi Klubu Grzegorz Żuk i Michał Kucewicz. Następnie wyróżnienie dla najlepszego zawodnika miesiąca (sierpnia) Bartosz Sot odebrał z rąk kierownika drużyny Andrzeja Jedlikowskiego.

Gospodarze już w pierwszej akcji meczu mogli strzelić bramkę, świetną okazję miał Kamil Uciński, ale strzelił tuż obok słupka. W 3. minucie „Utek” znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, ale trafił prosto w niego. Rozgrywający 150. spotkanie w barwach Granatu Uciński znalazł drogę do bramki w 23. minucie, Granat zasłużenie objął prowadzenie. Goście w pierwszej połowie nie zagrozili bramce gospodarzy.

Pięć minut po wznowieniu świetnym uderzeniem popisał się Kacper Gładyś, jego strzał obronił Hubert Banach, golkiper gości, ale chwilę później po strzale Ucińskiego było już bezradny. W 57. minucie spotkania w drużynie Granatu zadebiutował Jacek Safian. W 70. minucie „Utek” trafił do bramki po raz trzeci, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Pięć minut później groźnie na bramkę rywali strzelał Błażej Miller. W 85. minucie wynik spotkania mógł ustalić Maksymilian Bator, który miał świetną okazję do strzelenia bramki. Ostatecznie Granat pokonuje ekipę z Buska-Zdroju 2:0.

- Cieszę się, że w końcu wygraliśmy mecz. Pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu, mimo że miała różne fazy, ale stwarzaliśmy sobie sytuacje i tak naprawdę do przerwy powinniśmy prowadzić zdecydowanie wyżej. Z drugiej połowy jestem mnie zadowolony, bo było dużo nerwowości, nie potrafiliśmy się utrzymać przy piłce. Miałem nadzieję, że zmiany, które wprowadziłem uspokoją grę. Jednak tak się nie stało i do samego końca był to szarpany mecz. Biorąc pod uwagę całe spotkanie wygraliśmy zasłużenie – powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu.

- To zwycięstwo było nam potrzebne, w tym tygodniu ciężko pracowaliśmy, nie tylko czysto piłkarsko, ale też nad atmosferą mentalną. To nam było potrzebne, myślę że na Nowiny te głowy będą już w lepszym nastawieniu – dodaje szkoleniowiec „trójkolorowych”.

W 8. Kolejce spotkań Granat Skarżysko zagra na wyjeździe z GKS Nowiny (17 września, godz. 16.00).

Granat Skarżysko – AKS 1947 Busko-Zdrój 2:0 (1:0)

1:0 Kamil Uciński ‘23
2:0 Kamil Uciński ‘50

Granat: Patryk Sieczka – Oskar Gwóźdź, Bartosz Styczyński, Jakub Hińcza, Kamil Uciński (83. Maksymilian Bator), Maciej Walkowiak (65.Krystian Wierzchanowski), Bartłomiej Papros, Karol Dudzik, Kacper Gładyś (65. Wiktor Bartoszek), Filip Kaczmarski (57. Jacek Safian), Bartosz Sot (65. Błażej Miller). Trener Marcin Kołodziejczyk.

Sędziował: Daniel Detka (Kielce)

Wyniki 7. kolejki (10-11 wrzesień): Sparta Kazimierza Wielka – Klimontowianka Klimontów 3:2, Stal Kunów – GKS Nowiny 1:4, GKS Rudki – GKS Góral Górno 0:0, Alit Ożarów – Pogoń Staszów 3:3, Wierna Małogoszcz – Star Starachowice, Neptun Końskie – Orlęta Kielce, Spartakus Daleszyce – Moravia Morawica, Nida Pińczów – Orlicz Suchedniów.