Pierwsza porażka, Klimontów lepszy od Granatu

Piłkarze Granatu Skarżysko doznali pierwszej porażki w rundzie jesiennej, w niedzielę, 28 sierpnia, podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka ulegli na wyjeździe Klimontowiance Klimontów 2:0.

Po trzech zwycięstwach z rzędu piłkarze Granatu Skarżysko musieli uznać wyższość rywala z Klimontowa. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 39 minucie, Maciej Miłek przymierzył z około 30. metrów koło słupka, Strzelec nie dał rady obronić tego strzału. W 68. mincie Dawid Strzelec falował jednego z zawodników Klimontowianki, arbiter wskazał na jedenasty metr, rzut karny na bramkę zamienił Maciej Miłek.

- Klimontów to generalnie trudny teren i wiedzieliśmy jak specyficzne jest to boisko, jak trudny jest to przeciwnik. W mojej ocenie zabrakło zaangażowania, byliśmy przygotowani na to co stać zespół Klimontowianki, pierwszą połowę przespaliśmy, przegrywaliśmy do przerwy 1:0. Zdecydowanie dużo lepiej wyglądaliśmy w drugiej połowie, zaczęliśmy atakować, stwarzać sobie sytuacje. Niestety nadzialiśmy się na jedną kontrę, gospodarze podwyższyli wynik meczu z rzutu karnego i utrzymali wynik do końca spotkania. powiedział po meczu Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

W 5. kolejce spotkań (środa, 31 sierpień) Granat Skarżysko zmierzy się przed własną publicznością z liderem Starem Starachowice. Początek spotkania o godz. 17.00

Klimontowianka Klimontów – Granat Skarżysko 2:0 (1:0)

1:0 Maciej Miłek ‘39
2:0 Maciej Miłek ’68 (karny)

Granat: Dawid Strzelec – Kacper Gwóźdź, Bartosz Styczyński, Kacper Goździk (56. Wiktor Bartoszek), Jakub Hińcza, Bartłomiej Papros, Jakub Gurski (56. Filip Kaczmarski), Krystian Wierzchanowski, Maciej Walkowiak (73. Kacper Gładyś), Kamil Uciński (86. Maks Bator), Bartosz Sot. Trener Marcin Kołodziejczyk.

Wyniki 4. kolejki Hummel IV ligi (27-28 sierpnia): Orlęta Kielce – Góral Górno 4:0, GKS Nowiny – GKS Rudki 0:0, Moravia Morawica – Nida Pińczów 3:0, AKS 1947 Busko-Zdrój – Neptun Końskie 1:0, Sparta Kazimierza Wielka – Spartakus Daleszyce 2:2, Star Starachowice – Stal Kunów 7:0, Olimpia Pogoń Staszów – Wierna Małogoszcz 2:0, MKS Orlicz Suchedniów – Alit Ożarów 0:3, Klimontowianka Klimontów - Granat Skarżysko 2:0