Remis z Łysicą Bodzentyn

W 31. kolejce spotkań Hummel IV ligi piłkarze Granatu Skarżysko podejmował przed własną publicznością zespół Łysicy Bodzentyn. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1.

Przed piłkarzami Granatu Skarżysko jeden z najważniejszych meczów w sezonie, w środę 8 czerwca, zagrają z ŁKS-em Łagów o okręgowy puchar Polski. Podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka pewnie myślami są już przy tym meczu, jednak po drodze było spotkanie z Łysicą Bodzentyn.

Mecz nie był porywającym widowiskiem, obie drużyny zagrały słabo, a akcji bramkowym było jak na lekarstwo. W 11. minucie goście objęli prowadzenie, w polu karnym został faulowany jeden z zawodników Łysicy, sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr, rzut karny na bramkę zamienił Stanisław Mokrosnop. W 30. minucie wyrównał strzałem z dystansu Kamil Uciński.

Gospodarze w końcówce meczu mieli dwie świetne okazję do zdobycia bramki. W 87 minucie Adrian Uniat uderzył na bramkę z rzutu wolnego, bramkarz gości Tomasz Wróblewski sparował piłkę na poprzeczkę. Piłkę meczową miał Bartosz Sot, w sytuacji sam na sam bramkarzem trafił prosto w niego. Mecz zakończył się remisem 1:1.

W środę, 8 marca, Granat zagra w finale Chemar Rurociągi Okręgowego Pucharu Polski z ŁKS Pobudex Łagów. Spotkanie odbędzie się na Suzuki Arena w Kielcach. Początek meczu, godz. 18.00.

Kibice organizują wyjazd na to spotkanie. Zbiórka o godz. 15.30 na parkingu przy MCK. Transport jest bezpłatny, wejście na mecz również. Jedyny koszt to okolicznościowa koszulka (20 zł) dla chętnych. Zapisy na FB Z Granatem po Puchar lub w Barze u Janka (ul. Tysiąclecia).

Granat Skarżysko – Łysica Bodzentyn 1:1 (1:1)

0:1 Stanisław Mokrosnop ’11 ( z karnego)
1:1 Kamil Uciński ‘30

Granat: Paryk Sieczka - Oskar Gwóźdź (75. Wiktor Bartoszek), Kamil Uciński, Jakub Gurski, Bartosz Styczyński, Adrian Bednarski, Bartłomiej Papros (75. Dawid Płatek), Kacper Gładyś (60. Filip Kaczmarski), Bartosz Sot, Błażej Miller (60. Adrian Uniat 69), Karol Dudzik.

Łysica: Tomasz Wróblewski - Przemysław Molęda (41. Kamil Cholewiński), Rafał Kowalski (58. Kryspin Kutera), Jakub Smoliński, Jakub Wasilewski, Stanisław Mokrosnop, Mariusz Jagieła, Kacper Zapała (56. Kamil Święcki), Michał Mikosa (82. Bartłomiej Lasak), Piotr Jankowicz (75. Michał Bednarski), Dawid Zalewski.