Podział punktów na inaugurację rundy wiosennej

W sobotę, 12 marca, meczem z GKS Zio-Max Nowiny piłkarze Granatu Skarżysko zainaugurowali rundę wiosenną Hummel świętokrzyskiej IV ligi. Podopieczni Marcina Kołodziejczyka podzielili się punktami z rywalem remisując 2:2.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście z Nowin,, którzy już w trzeciej minucie meczu objęli prowadzenie po trafieniu Bartosza Papki, najskuteczniejszego strzelca ekipy GKS-u. Szybko stracona bramka podcięła skrzydła gospodarzom, którzy nie byli w stanie przez blisko pół godziny stworzyć groźnej akcji, która zagroziła by bramce rywali. Goście mieli więcej z gry i stwarzali więcej okazji bramkowych, jedna z nich mogła zakończyć się bramką, w 37 minucie bliski zdobycia gola był Jakub Olearczyk, ale jego strzał minął bramkę Granatu. Dwie minuty przez końcem pierwsze połowy gospodarz wyrównali stan spotkania, bramkę zdobył nowy nabytek „trójkolorowych” Filip Kaczmarski, który wykorzystał asystę Bartosza Styczyńskiego.

Druga połowa znacznie lepsza wykonaniu Granatu, widać było od początku wznowienia gry, że gospodarze jak najszybciej chcą wyjść na prowadzenie. Tak też się stało, w 60. minucie Bartosz Sot strzelił piękną bramkę z dystansu i Granat prowadził 2:1. Niestety pięć minut później goście strzelili bramkę wyrównującą, Bartosz Papka strzałem z przewrotki pokonał Patryka Sieczkę.

Do końca meczu już żadnej z drużyn nie udało się znaleźć drogi do bramki i mecz zakończył się podziałem punktów.

- Remisujmy z bardzo dobrym przeciwnikiem. Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn. Jestem zadowolony z perspektywy całego meczu. Troszeczkę mam pretensję do swojego zespołu o pierwsze trzydzieści minut. Nie realizowaliśmy żadnych założeń, podeszliśmy mało zdyscyplinowanie, mało agresywnie do przeciwnika, stąd te problemu w pierwsze część pierwszej połowy. Druga połowa była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu i nie pozwoliliśmy Nowinom grać tak jak potrafią, nie daliśmy się im rozwinąć. Myślę, że druga połowa była na naszą korzyść. Szkoda tej straconej drugiej bramki, nasz bramkarza tłumaczył, że piłka skozłowała na nierówności, szkoda, bo byśmy się cieszyli z trzech punktów – mówił po meczu Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

W 19. kolejce spotkań Granat zagra u siebie z Wierną Małogoszcz (sobota, 19 marca, godz. 15.00)

Granat Skarżysko – GKS Zio-Ma Nowiny 2:2 (1:1)

0:1 Bartosz Papka ‘3
1:1 Filip Kaczmarski ‘43
2:1 Bartosz Sot ‘60
2:2 Bartosz Papka ’65

Granat: Patryk Sieczka – Oskar Gwóźdź, Bartosz Styczyński, Adrian Bednarski, Wiktor Bartoszek (46.Kacper Gładyś), Kamil Uciński, Adrian Uniat, Bartosz Sot (79. Błażej Miller), Bartłomiej Papros (46.Jakub Hińcza) - Karol Dudzik, Filip Kaczmarski. Trener Marcin Kołodziejczyk.

GKS: Bartosz Gugulski – Maksym Petelicki (78. Mateusz Gadomski), Piotr Gardynik (60. Szymon Kot), Radosław Szmalec, Mateusz Brela, Mateusz Kawecki (66.Kamil Blicharski), Jakub Olearczyk, Karol Boszczyk, Marcin Marek, Szczepan Krzeszowski, Bartosz Papka. Trener Mariusz Lidwinek.

żk –Oskar Gwóźdź (Granat) – Maksym Petelicki, Karol Boszczyk, Marcin Marek, Szymon Kot, Kamil Blicharski (GKS Nowiny)

Sędziował: Tomasz Kondrak (Kielce)