Trzy punkty zostały w Skarżysku. Moravia pokonana na zakończenie rundy !!!

W sobotę, 20 listopada, piłkarze Granatu Skarżysko meczem z Moravią Morawica zakończyli rundę jesienną. Spotkanie, które zostało rozegrane w ramach 17 kolejki spotkań Hummel IV ligi zakończyło się zwycięstwem „trójkolorowych” 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Bartosz Sot.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy przejęli środek pola i mieli więcej z gry. Później gra się wyrównała, choć więcej okazji mieli piłkarze Moravii. W 29. minucie meczu Damian Szewczyk miał świetną okazję do strzelenie bramki, ale jego strzał z szesnastego metra minimalnie minął słupek bramki Moravii. Goście byli blisko strzelenia bramki w 35. minucie, Wiktor Zawadzki znalazł się w świetnej sytuacji, ale na posterunku był Dawid Strzelec.

W drugiej części spotkania gra wyglądała podobnie jak w pierwszych 45 minutach. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w końcówce meczu. W 89. minucie meczu Piotr Kubicki, bramkarz gości sfaulował w polu karnym Bartosza Sota, arbiter Marek Śliwa wskazał na „wapno”. Rzut karny na bramkę zamienił sam poszkodowany, strzelając tym samym swoją 18 bramkę w rundzie jesiennej. Bartosz Sot, tym samym ukoronował swój 50 występ w barwach Granatu.

W 90. minucie goście byli blisko wyrównania, na szczęście po raz kolejny świetną interwencją popisał się Dawid Strzelec. Gospodarze kończyli mecz w „dziesiątkę” drugą żółtą kartkę otrzymał Adrian Bednarski w doliczonym już czasie gry.

Granat Skarżysko po rundzie jesiennej zajmuje 5 miejsce w tabeli, ma na koncie 30 punktów, bilans bramkowy 36:16.
- W tym tygodniu mieliśmy problemy zdrowotne, mocno nas rozłożyły choroby. Z dwóch zawodników nie mogłem skorzystać w tym meczu. . Dziękuję chłopakom za walkę. Trzeba się cieszyć z trzech punktów. Wygrywamy na koniec, myślę, że dobrej rundy w naszym wykonaniu. Teraz troszkę przerwy i bierzemy się za przygotowania do wiosny – powiedział po meczu Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu.

- Kończymy rundę z 30 punktami na koncie, oczywiście mogło być więcej. Początek rundy nie był udany, ale to były mecze z górą tabeli, ale ta druga połowa rundy była już fajna w naszym wykonaniu. Teraz przed nami zasłużony odpoczynek – zaznacza Marcin Kołodziejczyk.

- Zwycięstwo z Moravią cały zespół dedykuje panu Zenkowi Zepowi, który kończy 90 lat – dodaje trener Kołodziejczyk.

Granat Skarżysko – Moravia Anna-Bud Morawica 1:0 (0:0)

1:0 Bartosz Sot 89' (z karnego)

Granat: Dawid Strzelec – Oskar Gwóźdź, Bartosz Styczyński, Karorl Dudzik, Adrian Bednarski Bednarski, Dawid Szewczyk (80. Paweł Suwara), Adrian Uniat (70. Jakub Hińcza), Gurski (61. Kacper Gładyś), Kamil Uciński – Kacper Grzela, Bartosz Sot. Trener Marcin Kołodziejczyk.

Moravia: Piotr Kubicki – Mateusz Zawadzki, Jakub Rabiej (87. Kamil Kubicki), Rostyslav Pryimak, Łukasz Zawadzki - Maciej Horna (72. Filip Rogoziński), Karol Gilewski, Bartłomiej Młynarczyk, Maciej Woś - Michał Zawadzki (80 Maciej Pokora), Wiktor Węgliński. Trener Maciej Śmiech.

Sędziował: Marek Śliwa (Kielce)

Wyniki 17. kolejki Hummel IV ligi: GKS Nowiny – Wierna Małogoszcz 4:2, Granat Skarżysko-Kamienna – Moravia Morawica 1:0, Star Starachowice – TS 1946 Nida Pińczów 6:0, Olimpia Pogoń Staszów – Spartakus Daleszyce, GKS Rudki – Klimontowianka Klimontów 4:1, Lubrzanka Kajetanów – Alit Ożarów 1:2, AKS 1947 Busko-Zdrój – Sparta Kazimierza Wielka3:1. Niedziela (21.11): Neptun Końskie – Łysica Bodzentyn, Korona II Kielce – MKS Orlicz Suchedniów