Klimontowianka rozmontowała Granat. Zwycięska passa przerwana

Zwycięska passa Granatu Skarżysko została przerwana. W 16. kolejce spotkań podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka zmierzyli się w meczu wyjazdowym z beniaminkiem Klimontowianką Klimontów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2.

Już w 7. minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie, Jarosław Piątkowski pokonał Patryka Sieczkę, który w bramce zamienił Dawida Strzelca. Dziesięć minut później Kamil Uciński wyrównał stan spotkania. W 32. minucie najskuteczniejszy strzelec „trójkolorowych” Bartosz Sot wyprowadził zespół Granatu na prowadzenie. Podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka do szatni zeszli prowadząc 2:1.

W 55. minucie zespół z Klimontowa doprowadził do wyrównania po bramce Patryka Niziołka. Sześć minut przed zakończeniem spotkania Maciej Miłek zdecydował się na strzał z dystansu, jak się okazało była to dobra decyzja, zawodnikowi gospodarzy wyszedł strzał życia, Sieczka był bez szans.

- Gratuluje drużynie z Klimontowa, postawili nam dzisiaj wysokie warunki. To był trudny mecz dla nas, nie ukrywam, że z przeciągu całego meczu remis byłby sprawiedliwy, ale w końcówce meczu tracimy bramkę po strzale życia jednego z zawodników gospodarzy. Chłopak uderzył niesamowicie i trafił do naszej bramki. W końcówce próbowaliśmy jeszcze odrobić starty, ale się nie udało – powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

W 17. kolejce spotkań (20 listopada) Granat Skarżysko zagra u siebie z Moravią Morawica. Początek spotkania godz. 12.00.

Klimontowianka Klimontów – Granat Skarżysko 3:2 (1:2)

1:0 Jarosław Piątkowski 7’
1:1 Kamil Uciński 17’
1:2 Bartosz Sot 32’
2:2 Patryk Niziołek 55’
3:2 Maciej Miłek 84’

Granat: Patryk Sieczka – Oskar Gwódź, Bartosz Styczyński, Adrian Bednarski (75.Jakub Hińcza), Karol Dudzik – Bartłomiej Papros (46.Damian Szewczyk), Kamil Uciński (82.Kacper Gładyś), Adrian Uniat, Wiktor Bartoszek (46.Kacper Grzela) – Jakub Gurski, Bartosz Sot. Trener Marcin Kołodziejczyk.

Wyniki 16. kolejki Hummel IV ligi (14 listopada): Sparta Kazimierza Wielka - Lubrzanka Kajetanów 4:1, Wierna Małogoszcz - Korona II Kielce 0:6, MKS Orlicz Suchedniów - Olimpia Pogoń Staszów 4:3, Spartakus Daleszyce - AKS Busko-Zdrój 2:2, Alit Ożarów - MKS Neptun Końskie 2:0, Łysica Bodzentyn - Star Starachowice 0:3, TS Nida Pińczów - GKS Rudki 0:2, Klimontowianka Klimontów - Granat Skarżysko-Kamienna 3:2, Moravia Morawica - GKS Nowiny 2:3.