Czwarte z rzędu zwycięstwo Granatu. Łysica Bodzentyn pokonana

Czwarte z rzędu zwycięstwo odniosła drużyna Granatu Skarżysko-Kamienna, w 14 kolejce spotkań świętokrzyskiej Hummel IV ligi podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka pokonali w meczu wyjazdowym Łysicę Bodzentyn 2:0.

Spotkanie odbyło się w niedzielę, 7 listopada. Granat podtrzymuje świetną dyspozycję w ostatnim czasie, przypomnijmy, że „trójkolorowi” nie przegrali ligowego meczu od sześciu kolejek.

Pierwsza bramka w meczu z Łysicą padła dopiero w ostatniej akcji pierwszej połowy, gdy obie drużyny były już myślami w szatni, Bartosz Sot, w drugiej minucie doliczonego czasu gry, pokonał bramkarza gospodarzy Tomasza Wróblewskiego.

Druga bramka, jak się później okazało ostatnia w tym meczu, padła w 70 minucie meczu z rzutu karnego, który został podyktowany za faul w polu karnym na Karoli Dudziku. Jedenastkę na bramkę zamienił Bartosz Sot, dla którego była to 13 bramka w rundzie jesiennej.

- Cieszą kolejne trzy punkty i to, że zagraliśmy na zero z tyłu. Nie pozwoliliśmy na wiele drużynie Łysicy Bodzentyn mimo tego, że warunki na boisku były fatalne, nie pozwalało jednym i drugim pograć w piłkę. Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem i nasze zwycięstwo jest w pełni zasłużone – powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

W 15. kolejce spotkań (czwartek, 11 listopada), Granat Skarżysko zmierzy się przed własną publicznością z z Nidą Pińczów (początek meczu o godz. 13). W niedzielę, 14 listopada, podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka zagrają na wyjeździe z Klimontowianką Klimontów.

Łysica Bodzentyn – Granat Skarżysko 0:2 (0:1)

0:1 Bartosz Sot ‘45+2
0:2 Bartosz Sot ‘ 70 (z karnego)

Granat: Dawid Strzelec – Oskar Gwóźdź, Bartosz Styczyński, Jakub Hińcza, Karal Dudzik, Kacper Grzela (90. Mateusz Stopiński), Wiktor Bartoszek (80. Kacper Gładyś), Bartłomiej Papros, Adrian Uniat, Kamil Uciński (80. Damian Szewczyk). Trener Marcin Kołodziejczyk.

Wyniki 14 kolejki Hummel IV ligi (6-7 listopada):  Spartakus Daleszyce – Neptun Końskie 0:1, Klimontowianka Klimontów – Moravia Morawica 0:1, TS Nida Pińczów – GKS Nowiny 0:2, MKS Orlicz Suchedniów – Lubrzanka Kajetanów 4:1, Łysica Bodzentyn – Granat Skarżysko-Kamienna 0:2, Alit Ożarów – GKS Rudki 2:2, Wierna Małogoszcz – Olimpia Pogoń Staszów 3:0, Sparta Kazimierza Wielka – Star Starachowice 1:2, Korona II Kielce – AKS Busko-Zdrój 1:1