Wysokie zwycięstwo Granatu z Alitem Ożarów

W sobotę, 30 października, piłkarze Granatu Skarżysko podejmowali przed własną publicznością zespół Alitu Ożarów. Spotkanie odbyło się w ramach 13. kolejki Hummel 4. ligi świętokrzyskiej. Podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka pokonali rywali 4:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 12.minucie objęli prowadzenie po bramce Kacpra Piechniaka. Jednak wcześniej świetną okazję miał Kamil Uciński, który był bliski otwarcia tego meczu. W 23. minucie gospodarze wyrównali stan meczu po bramce Jakuba Gurskiego. W 30. minucie Bartosz Sot miał doskonałą okazję do strzelenia bramki, ale górą w tym pojedynku był Konrad Żytniewski, golkiper gości. Chwilę później Granatu dopiął swego i strzelił drugą bramkę, której autorem był Adrian Uniat,

Po zmianie stron gospodarze poszli za ciosem i pięć minut po wznowieniu gry strzelili trzecią bramkę, które autorem był Kamil Uciński. W 66. minucie znowu przed szansą strzelenia bramki stanął Bartosz Sot, ale jego strzał minimalnie minął słupek. W 77. minucie Kamil Uciński po raz drugi w tym spotkaniu pokonał Żytniewskiego i Granat prowadził już 4:1. Trzy minuty później Adrian Uniat otrzymał prezent od obrońców gości, ale nie potrafił go wykorzystać. Goście próbowali jeszcze nawiązać kontakt, ale dobrze spisywała się defensywa gospodarzy. Granat pewnie pokonuje Alit Ożarów 4:1.

- Mam pretensje tylko o pierwsze piętnaście minut, w których zagraliśmy słabo i w konsekwencji straciliśmy bramkę. Budujące jest to, jak zespół podniósł się po straconej bramce. Później to już była pełna dominacja naszego zespołu. Myślę, że wygraliśmy zasłużenie – mówił po meczu trener Marcin Kołodziejczyk.
W 14. Kolejce spotkań Granat Skarżysko zagra na wyjeździe z Łysicą Bodzentyn (7 listopada, godz. 13.00)

Granat Skarżysko – Alit Ożarów 4:1 (2:1)

0:1 Kacper Piechniak ‘12
1:1 Jakub Gurrski ‘23
2:1 Adrian Uniat ‘30
3:1 Kamil Uciński ‘50
4:1 Kamil Uciński ‘77

GRANAT :Dawid Strzelec - Paweł Suwara (68. Oskar Gwóźdź), Bartosz Styczyński, Adrian Bednarski, Karol Dudzik - Kami Uciński (85. Mateusz Stopiński), Wiktor Bartoszek(68. Kacper Gładyś), Bartłomiej Papros (83. Damian Szewczyk), Adrian Uniat - Jakub Gurski (60. Kacper Grzela), Bartosz Sot. Trener Marcin Kołodziejczyk.

ALIT :Konrad Żytniewski - Paweł Kilijański, Michał Kamiński, Jakub Praga (75.Sebastian Król), Krystian Sornat (83.Bartosz Soja) - Michał Rutkowski, Filip Stępień, Kamil Łokieć, Kamil Sołtykiewicz - (30. Bartłomiej Gierczak), Kacper Piechniak, Dawid Szymański (55.Piotr Poński). Trener Paweł Rubus.