Wysokie zwycięstwo Granatu w Kajetanowie

W sobotę, 11 września, piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się na wyjeździe z Lubrzanką Kajetanów, spotkanie rozegrano w ramach 6. kolejki spotkań Hummel IV ligi świętokrzyskiej. Podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka pokonali rywali 4:1.

Drugie zwycięstwo w obecnym sezonie odnieśli piłkarze Granatu Skarżysko. W sobotnie popołudnie zagrali na wyjeździe z ostatnią drużyną w tabeli Lubrzanką Kajetanów. Po efektownym zwycięstwie z Neptunem Końskie „trójkolorowi’ pojechali to Kajetanowa po kolejnym komplet punktów.

Już po pierwszych 45. minutach gry Granat prowadził 3:0. Pierwsza bramka padała w 11. minucie po trafieniu Kacpra Grzeli. W 32. minucie wynik podwyższył Jakub Gurski, który wykorzystał podanie Błażeja Millera. Gdy piłkarze byli już myślami w szatni, w 45. minucie Błażej Miller otrzymał świetne poddanie od Kacpra Grzeli i strzałem głową pokonał brakarza gospodarzy.

W drugiej połowie temp gry troszkę spadło. Gospodarze w 84. minucie spotkania strzelili bramkę honorową, w doliczonym już czasie gry wynik spotkania ustalił Bartosz Sot, który skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kamilu Ucińskim.

- Zasłużone zwycięstwo. Od samego początku wyszliśmy zdeterminowani i zdyscyplinowani. Znaliśmy specyfikę boiska w Kajetanowie i zespołu z którym przyszło się nam zmierzyć. Od początku meczu decydowaliśmy o jakości tego spotkania, przełożyło się to w pierwszej połowie na trzy bramki. W drugiej połowie troszeczkę nasza gra wyglądać lepiej, ale finalnie jesteśmy zadowolenie z kolejnych trzech punktów. Od przyszłego tygodnia skupiamy się już na kolejnym rywalu – mówił po meczu Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

W 7. kolejce spotkań Granat Skarżysko podejmować będzie u siebie AKS 1947 Busko-Zdrój. Mecz odbędzie się w sobotę, 18 września, o godz. 16.00

Lubrzanka Kajetanów - Granat Skarżysko 1:4 (0:3)

0:1 Kacper Grzela ‘11
0;2 Jakub Gurski ‘32
0:3 Błażej Miller ‘45
1:3 ??? ‘84
1:4 Bartosz Sot 90+1 (z karnego)

Granat: Strzelec - Suwara (80. Gwóźdź), Bednarski, Hińcza, Dudzik, Papros, Grzela (75. Gładyś), Bartoszek (57. Uniat) Gurski - Miller (60. Uciński),Sot. Trener: Marcin Kołodziejczyk.

Wyniki 6 kolejki: Sparta Kazimierza Wielka – Alit Ożarów 1:1, MKS Orlicz Suchedniów – Nida Pińczów 1:0, Olimpia Pogoń Staszów – Moravia Morawica 1:1, Wierna Małogoszcz – Star Starachowice 1:4, AKS 1947 Busko-Zdrój – GKS Nowiny 1:0. Niedziela, 12 września: Korona II Kielce –Klimontowianka PBI Klimontów, Neptun Końskie – GKS Rudki, Spartakus Daleszyce – Łysica Bodzentyn.