Porażka w Morawicy

 W czwartek, 3 czerwca, rozegrano 35 kolejkę spotkań świętokrzyskiej IV lig. Granat Skarżysko-Kamienna zagrał na wyjeździe z Moravią Anna-Bud Morawica. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1.
 
Podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka po pierwszych 45 minutach gry prowadzili 1:0, w 32 minucie w polu karnym faulowany był Mateusz Stopiński, rzut karny na bramkę zamienił Tomasz Bartosiak. Gospodarze wyrównali zaraz po przerwie, w 55 minucie do bramki Granatu trafił Łukasz Zawadzki. Wynik spotkani ustalił Michał Rybus w 71 minucie spotkania.
 
- Pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu, byliśmy skupieni od pierwszej do ostatniej minuty pierwsze odsłony meczu, objęliśmy prowadzenie po rzucie karnym, którego na bramkę zamienił Tomek Bartosiak. Po tej bramce mieliśmy jeszcze dwie świetne okazje do strzelenia bramki, ale nie pocelowaliśmy i jak to często w piłce nożnej bywa niewykorzystane sytuacji się mszczą, tak też był i tym razem. Straciliśmy w drugiej połowie dwie bramki tak naprawdę po naszym gapiostwie, brakło koncentracji. Do końca próbowaliśmy odwrócić losy spotkania, ale nie udało się i przegrywamy to spotkanie – powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

W niedzielę, 6 czerwca, odbędą się 51. derby powiatu skarżyskiego. Granat Skarżysko zmierzy się z MKS Orlicz Suchedniów. Początek meczu o godz. 17.00. 

 
Moravia Anna-Bud Morawica - Granat Skarżysko-Kamienna 2:1 (0:1)

0:1 Tomasz Bartosiak 32 z karnego.
1:1 Łukasz Zawadzki 55
2:1 Michał Rybus 71

Granat: Dawid Strzelec – Paweł Suwara, Bartłomiej Papros, Szymon Boruch, Karol Dudzik – Tomasz Bartosiak, Kacper Gładyś (85. Nikodem Łoskot), Adrian Uniat, Mateusz Stopiński (53. Kamil Uciński), Krzysztof Rzeszowski - Błażej Miller (60. Bartosz Sot).

Wyniki 35 kolejki (3 czerwca): GKS Nowiny – Wierna Małogoszcz 4:0, Moravia Anna-Bud Morawica – Granat Skarżysko 2:1, Naprzód Jędrzejów – Lubrzanka Kajetanów 1:0, Czarni Połaniec – Nida Pińczów 1:0, Orlicz Suchedniów – Spartakus Daleszyce 0:2, Hetman Włoszczowa – Neptun Końskie 0:3, OKS Opatów – Łysica Bodzentyn 2:4, Pogoń Staszów – Star Starachowice 1:0, Partyzant Radoszyce – GKS Rudki 1:3, AKS 1947 Busko-Zdrój – Alit Ożarów 5:1