Z Nowin wracamy z trzema punktami !!!

W 33. kolejce spotkań świętokrzyskiej IV ligi Granat Skarżysko zmierzył się na wyjeździe z GKS-em Nowiny. Podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka pokonali rywali 2:1, bramki dla trójkolorowych strzelili Bartosz Sot i Jakub Gurski.
 
Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 22. minucie. Tomasz Bartosiak dośrodkował w pole karne, a tam Bartosz Sot głową skierował piłkę do bramki. Drugą bramkę dla „trójkolorowych” strzelił Jakub Gurski, który dał popis swoich umiejętności. Wbiegł między czterech zawodników gospodarzy i strzałem po długim słupku trafił do bramki rywali. Zespół GKS Nowiny strzelił bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry po trafieniu Piotra Gardynika.
 
- Jak do tej pory to najtrudniejszy mecz, Nowiny bardzo fajnie utrzymywały się przy piłce, z tego wynikało to, że musieliśmy dużo przesuwać, to przekładało się na to, że większość meczu pracowaliśmy w defensywie. Udało się parę sytuacji zamienić na bramkę. Do końca ciężko pracowaliśmy na to, żeby wywieść stąd trzy punkty, co nie było łatwe. Zespół Nowin naprawę dzisiaj piłkarsko wyglądał dużo lepiej, ale trzy punkty wracają do Skarżyska – powiedział po meczu Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.
 
- Martwią mnie dwa urazy, musieliśmy zdjąć szybko Bartka Sota i za chwilę Adriana Uniata. Dzisiejsze zwycięstwo chcieliśmy dedykować wszystkim sympatykom klubu, kibicom i ludziom związanym z Granatem, okazją jest 93 rocznica powstania klubu. Mam nadzieję, że miły prezent sprawiliśmy kibicom – dodaje trener Kołodziejczyk.
 
GKS Nowiny – Granat Skarżysko 1:2 (0:1)
 
0:1 Bartosz Sot ‘22
0:2 Jakub Gurski ‘58
1:2 Piotr Gardynik ’90+3
 
GKS Nowiny: Bartosz Gugulski - Karol Bujak, Radosław Szmalec, Mateusz Gadomski, Mateusz Brela – Dawid Dorowski, Przemysław Cichoń, Jakub Olearczyk – Marcin Marek, Kamil Blacharski. Trener Mariusz Ludwinek
 
Granat Skarżysko: Patryk Sieczka – Paweł Suwara, Adrian Bednarski, Szymon Boruch, Karol Dudzik – Tomasz Bartosiak (90+3 Mateusz Stopiński, Bartłomiej Papros, Adrian Uniat (37.Kacper Gładyś),Jakub Gursk (75 Kamil Uciński), Marcin Kołodziejczyk (55. Damian Szewczyk) – Bartosz Sot (30. Błażej Miller). Trener Marcin Kołodziejczyk.


W 34. kolejce spotkań Granat zagra u siebie z AKS 1947 Busko- Zdrój (sobota, 29 maja, godz.17.00)