Hetman Włoszczowa pokonany !!!

Piłkarze Granat Skarżysko mają za sobą 32 kolejkę spotkań. W środę 19 maja, podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka podejmowali przed własną publicznością zespół Hetmana Włoszczowy. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:1, a bramki dla trójkolorowych strzelili Tomasz  Bartosiak i Bartosz Sot.

Na rejowski stadion wreszcie wrócili kibice, choć w ograniczonym zakresie (25% publiczności). Choć frekwencja na meczu nie była powalającą (około 80 widzów).

W pierwszej połowie meczu kibice nie zobaczyli bramek. Choć okazje były. W 11 minucie Bartosz Sot uderzył tuż koło słupka, ale bramkarz gości obronił jego strzał. Później zespół gości był bliski zdobycia bramki, ale skutecznie interweniował Miller na piątym metrze. W 27 minucie Tomasz Bartosiak zagrał do Błażeja Millera a ten huknął mocno nad bramką. Dwie minuty później Bartosz Sot znalazł się sam na sam z Damianem Dyrasem, bramkarzem gości, jednak arbiter dopatrzył się wcześniej pozycji spalonej. W końcowej fazie pierwszej połowy piłkarze Hetmana mieli serię rzutów rożnych, jednak nic z nich nie wynikało. Tuż przed przerwą Jakub Gurski próbował zaskoczyć Dyrasa strzałem z dystansu.

Trzy minuty po wznowieniu gry Bartosz Sot miał świetną okazję do strzelenia bramki, ale górą był golkiper gości. W 55 minucie Hetman objął prowadzenie, Tomasz Matuszewski wykorzystał nieporozumienie w szeregach defensywy Granatu i lekkim strzałem pokonał Patryka Sieczkę.

W 58 minucie Sot został sfaulowany w polu karnym, sędzia spotkania Jakub Kubicki wskazał na jedenasty metr „rzut karny” na bramkę zamienił Tomasz Bartosiak. Cztery minuty później gospodarze prowadzili 2:1, po bramce lidera w klasyfikacji strzelców Bartosza Sota. Chwilę później Sot musiał opuścić boisko z powodu drobnego urazu, zastąpił go Kamil Uciński. Granat dążył jeszcze do strzelenia trzeciej bramki, jednak nie udało się już znaleźć drogi do bramki.

- To nie był łatwy mecz. Włoszczowa do końca gra o utrzymanie, więc gra o życie i to było dzisiaj widać. Dużo walki z ich strony. Cieszy mnie jedno, że pomimo, że przegrywaliśmy podnieśliśmy się i to bardzo szybko, rzut karny i 1:1, a później niezawodny Bartek Sot, który zmierza miejmy nadzieję po koronę króla strzelców – powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

Przed nami ciężki mecz z Nowinami. To zespół, który przed sezonem jednym z kandydatów do awansu. To bardzo dobry zespół, spodziewamy się trudnego meczu, ale fajnego dla kibiców – dodaje trener Granatu.

W przerwie meczu odbył się konkurs strzałów do bramki. Nagrody w postaci dowolnej pizzy oraz zestawu przypraw ufundowali Pizzeria Crazy Pepe oraz Firma Produkcyjno-Handlowo-Marketingowo-Usługowa ,,TECHNOLOG" Ewa Jęczmińska

W 33 kolejce spotkań Granat zagra na wyjeździe z GKS Nowiny (sobota, 22 maja, godz. 17.00)

Granat Skarżysko – Hetman Włoszczowa 2:1 (0:0)

0:1 Tomasz Matuszewski ‘55
1:1 Tomasz Bartosiak ’58 (z karnego)
2:1 Bartosz Sot ‘62

Granat: Patryk Sieczka – Karol Dudzik, Szymon Boruch, Adrian Bednarski, Paweł Suwara –Kacper Gurski, Bartłomiej Papros (80. Damian Szewczyk), Adrian Uniat, Tomasz Bartosiak – Bartosz Sot (63. Kamil Uciński), Błażej Miller

Hetman: Damian Dyras – Jakub Mikoda, Damian Bugno, Sebastian Walasek, Grzegorz Małek – Tomasz Matuszewski (80. Kacper Krzysztofik) , Patryk Krzysztofik, Mateusz Wargacki (69.Łukasz Chaptyś), Artur Łata – Marcin Wroński, Adam Kubicz

Wyniki 3 2 kolejki (19 maja, środa): Alit Ożarów – OKS Opatów 1:1, Star Starachowice – Neptun Końskie 1:0,Partyzant Radoszyce – Naprzód Jędrzejów 1:1, GKS Rudki – MKS Orlicz Suchedniów 1:2, Lubrzanka Kajetanów – Moravia Morawica 0:5, Nida Pińczów – AKS Busko – Zdrój 1:1, Spartakus Daleszyce – GKS Nowiny 3:0.