Porażka z Nidą Pińczów

W niedzielę, 11 kwietnia, Granat Skarżysko w ramach 24 kolejki spotkań świętokrzyskiej IV ligi zagrali na wyjeździe z TS 1947 Nidą Pińczów. Trzy punkty zostały w Pińczowie, podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka przegrali 2:0.

Po wysokich zwycięstwach w lidze i pucharze kibice skarżyskiego Granatu liczyli na komplet punktów w wyjazdowym meczu z Nidą Pińczów. Niestety „trójkolorowi” wrócili do Skarżyska bez zdobyczy punktowej.

Już w czwartej minucie meczu gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Kamila Koszeli, Dziesięć minut później Nida podwyższyła stan spotkania na 2:0 po trafieniu Krystiana Zaręby. Szybkie prowadzenie zespołu z Pińczowa ustawiło mecz, gospodarze po strzeleniu dwóch bramek cofnęli się do defensywy. Granat próbował odrobić straty, jednak nie udało się ani razy trafić do bramki rywali.

- Przespaliśmy początek meczu. Uczulałem chłopaków, doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że Nida Pińczów to solidny zespół, zwłaszcza w stałych fragmentach gry. W trzeciej minucie tracimy bramę z rzutu rożnego, za chwilę tracimy kolejną również po rzucie rożnym. To ustawiło mecz. Przespaliśmy pierwsze 15 minut. Nida się cofnęła, my próbowaliśmy, więcej mieliśmy z gry, jednak nie przełożyło się to tak naprawdę w sytuację klarowne z naszej strony. Do końca biliśmy głową w mur. Rywale już nie stworzyli sobie sytuacji, cały zespół bronił wyniku i to udało im się do końca spotkania – powiedział po meczu Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

W 25. kolejce spotkań (środa, 14 kwietnia, godz.16.30) Granat zagra u siebie ze Spartakusem Daleszyce. W niedzielę, 18 kwietnia, podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka zmierzą się na wyjeździe ze Starem Starachowice ( godz.16.00)

TS 1947 Nida Pińczów – Granat Skarżysko 2:0 (2:0)

1:0 Kamil Koszela ‘4
2:0 Krystian Zaręba ‘14

Granat: Strzelec – Gwóźdź (65. Gurski), Bednarski (65.Suwara), Boruch, Dudzik – Bartosiak. Papros, Uniat, Rzeszowski (85. Stopiński) – Sot, Miller

zk – Bednarski, Bartosiak, Papros

Sędziował: Tomasz Kondrak

Wyniki 24 kolejki IV ligi (10-11 kwietnia): Star Starachowice - Spartakus Daleszyce 0:4, GKS Rudki - Wierna Małogoszcz 3:2, Lubrzanka Kajetanów - Alit Ożarów 0:4, Partyzant Radoszyce - Łysica Bodzentyn 0:1, Olimpia Pogoń Staszów - Neptun Końskie 1:3, Naprzód Jędrzejów - OKS Opatów 2:0, Czarni Połaniec - Hetman Włoszczowa 4:1, MKS Orlicz Suchedniów - GKS Nowiny 2:1, Moravia Morarwica - AKS 1947 Busko - Zdrój 2:1, TS 1946 Nida Pińczów - Granat Skarżysko-Kamienna 2:0