Wysokie zwycięstwo Granatu z Lubrzanką Kajetanów

W Wielką Sobotę, Granat Skarżysko w ramach 23. kolejki spotkań świętokrzyskiej IV ligi podejmował na własnym stadionie Lubrzankę Kajetanów. Podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka wysoko pokonali rywali 5:0 sprawując sobie i kibicom świąteczny prezent.

Piłkarze Granatu Skarżysko w rundzie jesiennej doznali porażki w Kajetanowie przegrywając aż 5:1, dzisiaj była doskonała okazja do rewanżu i sprawienia sobie świątecznego prezentu.

Już w 5. minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie. Krzysztof Rzeszowski uderzył na bramkę rywali, bramkarz gości Antoni Stąpór wypuścił piłkę z rąk i przy dobitce Bartosza Sota był już bezradny. W 18. minucie było już 2:0. Krzysztof Rzeszowski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, tam piłka trafiał pod nogi Adriana Uniata, który podważył wynik spotkania na 2:0. Było to pierwsze trafienie barwach Granatu nowego zawodnika „trójkolorowych”. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0.

Kolejne bramki padły w drugich 45. minutach. Kwadrans po wznowieniu gry goście sami strzelili sobie bramkę, Marcel Motyl chcąc wybić piłkę z pola karnego trafił w swojego kolegę Dawida Kwiatka, piłka poszybowała do bramki przekraczając jej linie. Wcześniej świetną okazję miał Błażej Miller, ale jego ostrzał głową minimalnie minął bramkę rywali. W 68 minucie było już 4:0, a na listę strzelców wpisał się ponownie Bartosz Sot. W 74. minucie drużyna gości miała okazję do zdobycie honorowej bramki, jednak Damian Kopyciński nie wykorzystał rzutu karnego, Dawid Strzelec popisał się skuteczną interwencją.

Wynik meczu ustalił Kamil Uciński w 82. minucie, wykorzystał podanie od Błażeja Millera i wpakował piłkę do bramki tuż przy słupku.

W 24. kolejce spotkań Granat zagra na wyjeździe z Nidą Pińczów (11 kwietnia, godz. 16.00).

- Zobaczyliśmy dzisiaj zespół, którego ta ostatnia porażka z Rudkami w ostatnich minutach zabolała. Od samego początku wyszliśmy zdeterminowani. Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków, zareagowali bardzo pozytywnie na to wszystko co się dzieje dookoła. Cieszę się bardzo z trzech punktów, święta będą udane dla mnie, dla zawodników, dla Zarządu i kibiców. Korzystając z okazji chciałbym życzyć wszystkim sympatykom. Zarządowi, piłkarzom i im rodzinom wesołych świąt i wszystkiego dobrego - powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

Granat Skarżysko – Lubrzanka Kajetanów 5:0 (2:0)

1:0 Bartosz Sot ‘5
2:0 Adrian Uniat ‘18
3:0 samobójcza ‘60
4:0 Bartosz Sot ‘68
5:0 Kamil Uciński ‘82

Granat: Strzelec – Gwóźdź, Bendarski, Boruch (85. Stopiński), Dudzik (77. Suwara) - Bartosiak (60. Uciński), Papros (77. Szewczyk), Uniat, Rzeszowski (70. Gurski) – Sot, Miller. Trener Marcin Kołodziejczyk

żk: Rzeszowski, Uciński

Sędziował: Michał Cieślak (Kielce)

Mecz bez udziału publiczności

Wyniki 23. kolejki: (3 kwietnia): GKS Nowiny - Moravia Morawica 2:2, Wierna Małogoszcz - Olimpia Pogoń Staszów 1:2, Granat Skarżysko-Kamienna - Lubrzanka Kajetanów  5:0, Spartakus Daleszyce - TS 1946 Nida Pińczów 3:1, AKS 1947 Busko Zdrój - Star Starachowice, Hetman Włoszczowa - MKS Orlicz Suchedniów, OKS Opatów - Czarni Połaniec, Łysica Bodzentyn - Naprzód Jędrzejów 2:0, Neptun Końskie - Partyzant Radoszyce 5:0, Alit Ożarów - GKS Rudki 1:1