Udana inauguracja rundy wiosennej. Sześć bramek w Radoszycach

W niedzielę, 14 marca, piłkarze Granatu Skarżysko zainaugurowali rundę wiosenną świętokrzyskiej IV ligi, rywalem skarżyskiej drużyny był Partyzant Radoszyce, spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem podopiecznych trenera Marcina Kołodziejczyka 6:0.

Od wysokiego zwycięstwa rozpoczęli rundę rewanżową piłkarze Granatu Skarżysko. Podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka powtórzyli wynik z rundy wiosennej i takim samym stosunkiem pokonali na wyjeździe Partyzanta Radoszyce.

Już w 8 minucie spotkanie Granat objął prowadzenie. Szymon Boruch dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a tam Bartosz Sot przewrotką pokonał Jakuba Kauszubę, golkipera gospodarzy. W 22 minucie Błażej Miller podwyższył na 2:0. Dwie minuty później „trójkolorowi’ prowadzili już trzema bramkami. Miller zagrał z Bartłomieja Paprosa, który penie pokonał bramkarza rywali. W 41 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Bartosz Sot, który tym razem skutecznie wykonał rzut wolny. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 0:4 dla Granatu.

W drugiej połowie podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka dołożyli jeszcze dwie bramki. W 53 minucie trzeci bramkę w tym spotkaniu strzelił Bartosz Sot. Wynik meczu ustalił Kamil Uciński w 64 minucie

Warto podkreślić, że w spotkaniu z Partyzantem zadebiutował w drużynie seniorskiej Piotr Siemieniec,

- Wszystkie założenia, które sobie założyliśmy na ten mecz zostały zrealizowane. Od początku podeszliśmy wysoko rywala, plus stały ferment gry, który przygotowywaliśmy na treningach. Dwie lub trzy bramki z tego padły. Pełna nasza dominacja i zasłużone zwycięstwo. Cieszy mnie postawa naszych dwóch napastników Błażej Millera i Bartka Sota, którzy razem strzelili cztery bramki, mieli jeszcze kilka sytuacji, to jest na pewno budujące. Z tyłu zagraliśmy na zero do samego końca - powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu.

- W mecz z Partyzantem zadebiutował  młody szesnastoletni zawodnik Piotrek Siemieniec, który zagrał ostatnie pięć minut. Kolejny mecz za tydzień, na pewno nas ta wygrana nie uśpi, nikogo nie lekceważymy, dalej ciężko pracujemy i czekam na mecz ze Staszowem - dodaje szkoleniowiec Granatu.

Partyzant Radoszyce - Granat Skarżysko 0:6 (0:4)

GRANAT: Strzelec - Suwara, Bednarski, Boruch, Dudzik - Bartosiak (81. Gurski), Papros (69. Kołodziejczyk), Szewczyk (56. Uniat), Rzeszowski (87. Siemieniec) - Miller, Sot (58. Uciński)

0:1 Bartosz Sot '8
0:2 Błażek Miller '22
0:3 Bartłomiej Papros '24
0:4 Bartosz Sot '41
0:5 Bartos Sot '53
0:6 Kamil Uciński ' 64

Wyniki 20. kolejki (13-14 marca): AKS 1947 Busko – OKS Opatów 6:2, GKS Nowiny – Hetman Włoszczowa 1:2, GKS Rudki – Nida Pińczów 1:2,.Star Starachowice – Lubrzanka Kajetanów 3;1, Pogoń Staszów – Spartakus Daleszyce 0:3, Partyzant Radoszyce – Granat Skarżysko 0:6, Naprzód Jędrzejów – Alit Ożarów 3:3, Czarni Połaniec – Wierna Małogoszcz 3:2, Neptun Końskie – Orlicz Suchedniów 1:1, Moravia Morawica – Łysica Bodzentyn 1:2

W 21. kolejce spotkań Granat Skarżysko zagra u siebie z Olimpią Pogoń Staszów. Mecz odbędzie się w sobotę, 20 marca, o godz.15.00 (bez udziału publiczności)