Podział punktów w meczu z Czarnymi Połaniec

W środę, 11 listopada, piłkarze Granatu Skarżysko w ramach 19. kolejki spotkań świętokrzyskiej IV ligi podejmowali na własnym stadionie drużynę wicelidera Czarnych Połaniec. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1, bramkę dla gospodarzy strzelił Bartosz Sot.

Po derbowej porażce z Orliczem Suchedniów zespół Granatu Skarżysko chciał w kolejnym spotkaniu zrehabilitować się za przegraną w Suchedniowie. Zadanie nie było łatwe, do Skarżyska przyjechał wicelider, drużyna która jest jednym z kandydatów do awansu – Czarni Połaniec. Drużyna gospodarzy stawił czoło wyżej notowanemu rywalowi i przy odrobinie szczęścia mogła zgarnąć w tym spotkaniu pełną pulę.

Już na początku spotkania Granat miał dobra okazję, ale jeden z zawodników „trójkolorowych” strzelił zbyt lekko by pokonać bramkarza gości. W 20 minucie Adrian Gębalski otrzymał piłkę na ósmym metrze, na szczęście mając tylko przed sobą Dawida Strzelca źle przyjął piłkę co uniemożliwiło mu oddanie celnego strzału. Chwilę później Arkadiusz Krzymieński uderzał na bramkę rywali, ale zrobił to zbyt lekko by go zaskoczyć.

W 25. minucie mogło być 1:0 dla gości, Fili Krępa trafił w poprzeczkę bramki Granatu. W 34. minucie Bartosz Sot był bliski strzelenia bramki, jednak będąc oko w oko z Bartłomiejem Saracenem minimalnie przestrzelił. Minutę przed zakończeniem pierwszej połowy Karol Dudzik mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego uderzenie zza pola karnego trafiło tylko w poprzeczkę. Chwilę później dwójkowa akcja Rzeszowski – Kołodziejczyk zakończona strzałem „Małego” była ostatnią akcją w pierwszych 45 minutach.

W drugiej połowie coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W 57. minucie groźnie na bramkę Czarnych uderzał Krzysztof Rzeszowski, kilka minut później Bartosz Sot strzelił tuż obok słupka. W 67. minucie ponowie Rzeszowski próbował zaskoczyć Saracena. Gdy wydawało się, że bramka dla Granatu to kwestia czasu, goście strzelili bramkę w 81. minucie po trafieniu Macieja Witka. Cztery minuty później gospodarze wyrównali po trafieniu Bartosza Sota. W końcówce meczu gospodarze mieli jeszcze trzy świetne okazje do zdobycia zwycięskiej bramki, jednak golkiper gości obronił strzały Bartosiaka i Rzeszowskiego. Więcej bramek w tym spotkaniu nie zobaczyliśmy. Granat remisuje z Czarnymi Połaniec 1:1

- Wiedzieliśmy, że Granat bardzo dobrze gra, w meczu z Orliczem był zespołem lepszym, przeważał, ale wynik wskazywał coś innego. Z jednej strony szkoda bo prowadziliśmy 1:0, z drugiej trzeba podkreślić gospodarze mieli więcej z gry i na tą bramkę zasłużyli. Szanujemy ten punkt i jedziemy dalej – zaznaczał po meczu trener Czarnych Połaniec Grzegorz Wcisło.
- Czarni Połaniec to jeden z kandydatów do awansu. Remis szanujemy do to jest klasowy przeciwnik, ale z przebiegu meczu można było się pokusić o trzy punkty, mieliśmy sytuację, zmarnowane sytuacje, szkoda, z tego co widziałem z boiska i później z boku, myślałem, że uda nam się ten mecz przechylić na naszą korzyść – mówił Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

- Mamy jeszcze pracę do wykonania, został na ostatni mecz w niedzielę, w Jędrzejowie, później będziemy myśleć o wolnym – dodaje Marcin Kołodziejczyk. W ostatniej kolejce spotkań Granat zagra na wyjeździe z Naprzodem Jędrzejów.

W ostatniej kolejce spotkań Granat zagra na wyjeździe z Naprzodem Jędrzejów

Granat Skarżysko – Czarni Połaniec 1:1 (0:0)

1:0 Maciej Witetk '81
1:1 Bartosz Sot '84

GRANAT: Dawid Strzelec – Oskar Gwóźdź, Patryk Kędra, Adrian Bednarski (78. Kacper Gładyś), Arkadiusz Krzymieński (85. Błażej Miller), Tomasz Bartosiak, Bartłomiej Papros, Karol Dudzik, Marcin Kołodziejczyk (75. Damian Szewczyk)- Krzysztof Rzeszowski, Bartosz Sot,. Trener Rafał Gołofit, Marcin Kołodziejczyk.

CZARNI: Bartłomiej Saracen – Maciej Witek, Paweł Bażant, Piotr Ferens (90. Michał Smoleń), Konrad Misztal, Adrian Gębalski (90. Piotr Kamiński), Kacper Wątróbski, Filip Krępa, Michał Dyl (67. Jakub Dziedzic) – Tomasz Mucha, Damian Bawor. Trener Grzegorz Wcisło.

Sędziował: Marcin Sprzęczka

Mecz bez publiczności
Wyniki 18 kolejki (11 listopada): Star Starachowice - GKS Rudki 1:5, Lubrzanka Kajetanów - Pogoń Staszów 2:3, TS 1947 Nida Pińczów - Partyzant Radoszyce 5:0, Spartakus Daleszyce - Naprzód Jędrzejów 1:0, Granat Skarżysko - Czarni Połaniec 1:1,Alit Ożarów - MKS Orlicz Suchedniów, Wierna Małogoszcz - Maravia Morawica 1:1, MKS Neptun Końskie - AKS 1946 Busko - Zdrój 1:2, Łysica Bodzentyn - GKS Nowiny 1:3, OKS Opatów - Hetman Włoszczowa 3:1