Pewne zwycięstwo z Neptunem. Trzy bramki Granatu

W sobotę, 19 września, piłkarze Granatu Skarżysko podejmowali na własnym stadionie drużynę Neptuna Końskie. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem „trójkolorowych” 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Krzysztof Rzeszowski, Bartosz Sot i Tomasz Bartosiak.

W pierwszej połowie spotkania obie drużyny nie stworzyły zbyt dużo okazji do strzelenia bramki. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 14 minucie, po strzale Bartosza Sota, piłkę z linii bramkowej wybił jeden z zawodników gości. Pod koniec pierwszej połowy padła pierwsza bramka dla Granatu, a jej autorem był Krzysztof Rzeszowski.

W drugiej połowie Granat poszedł za ciosem. W 54 minucie Bartosz Sot przelobował Łukasza Herdę i zrobiło się 2:0. Chwilę później Tomasz Bartosik trafił w słupek, jednak w następnej akcji jego strzał był już skuteczny i gospodarze prowadzili już 3:0. W końcówce meczu gospodarze nico spuścili z tonu, jednak Neptun nie był w stanie strzelić choćby bramki honorowej.

- Pierwszą połowę trochę przespaliśmy, byliśmy za mało agresywni. Była to słaba połowa w naszym wykonaniu. Na szczęście strzeliliśmy do przerwy bramkę, która nas podbudowała, dała nam pewność siebie. Na druga połowę wyszliśmy skoncentrowani na sto procent, przełożyło się to ta sytuacje bramkowe i kolejne bramki – mówił po meczu Marcin Kołodziejczyk.

- W sytuacji jakiej jesteśmy nam dodatkowa motywacja nie jest potrzebna, czy jedziemy na Bodzentyn czy do Połańca, na każdym mecz jesteśmy skoncentrowani, my potrzebujemy punktów, po te punkty idziemy ciężką pracą i myślę, że będziemy tych punktów z kolejki na kolejkę zdobywać coraz więcej - zaznaczał Marcin Kołodziejczyk,

W przerwie odbyły się konkursy dla kibiców, podczas których można było wygrać m.in. piłkę, dowolną pizzę w Pizzerii Crazy Pepe na Hali Sportowej przy ul. Sienkiewicza 34 oraz kubki i torby firmy Serwis 24.

W 11 kolejce spotkań Granat zagra na wyjeździe z Łysicą Bodzentyn. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 27 września, godz. 15.00

Granat Skarżysko - Neptun Końskie 3:0 (1:0)

1:0 Krzysztof Rzeszowski 43’
2:0 Bartosz Sot 54
3:0 Tomasz Bartosiak 58

Granat: Dawid Strzelec – Oskar Gwóźdź, Patryk Kędra, Adrian Bednarski, Marcin Kołodziejczyk (86. Karol Wasik) – Tomasz Bartosiak, Krzysztof Rzeszowski (90. Mateusz Stopiński), Bartosz Sot (66. Błażej Miller), Karol Dudzik – Jakub Gurski, Arkadiusz Krzymieński (77. Kacper Gładyś). Trener Marcin Kołodziejczyk.

Neptun: Łukasz Herda – Adrian Maciejewski, Łukasz Skalski, Patryk Kwiecień (69. Michał Pilarski), Karol Armata – Bartosz Sztandera (74.Mariusz Skoczylas), Łuksza Wojna (46. Krzysztof Pach, Jakub Urban (80.Mateusz Grzegorczyk, Krzysztof Słaby (90. Jan Sroka)– Adam Sieszyński, Mateusz Zacharski. Trener : Jarosław Komisarski.

Sędziował: Daniel Detka (Kielce)

Wyniki 10. kolejki: Sobota: Alit Ożarów – Wierna Małogoszcz 3'2, Star Starachowice – Czarni Połaniec 2:3, Pogoń Staszów – AKS Busko Zdrój 5:1, GKS Rudki – GKS Nowiny 2:5, Granat Skarżysko – Neptun Końskie 3:0. Niedziela: Lubrzanka Kajetanów – Hetman Włoszczowa, Nida Pińczów – OKS Opatów, Naprzód Jędrzejów – Orlicz Suchedniów, Spartakus Daleszyce – Łysica Bodzentyn, Partyzant Radoszyce – Moravia Morawica.

Zobacz galerię zdjęć z meczu: Granat Skarżysko-Neptun Końskie 3:0

Zbyszek Biber, Foto: Mariusz Busiek

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies