Pięć bramek Granatu i wyjazdowe zwycięstwo z Wierną

W sobotę, 12 września, piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się w ramach 9 kolejki spotkań z Wierną Małogoszcz. Spotkanie zakończył się zwycięstwem Granatu 2:5, bramki dla „trójkolorowych” strzelili Bartosz Sot – dwie, Tomasz Bartosiak - dwie i Jakub Gurski.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy, już w 2. minucie meczu Jakub Jaśkiewicz pokonał Patryka Sieczkę i Wierna prowadziła 1:1. Na szczęście Granat szybko odrobił starty, wyrównującą bramkę strzelił Bartosz Sot w 11. minucie meczu. Minutę później skarżyska drużyna wyszła na prowadzenie po bramce Jakuba Gurskiego. W 22. minucie Patryk Kędra zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Chwilę później gospodarze doprowadzili do wyrównania po trafieniu Mateusza Rejowskiego.  Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, tuż przed przerwą po raz drugi do bramki trafił Bartosz Sot. Granat do szatni schodził z prowadzeniem 3:2.  Druga połowa tym razem lepiej rozpoczęła się dla „trójkolorowych”, osiem minut po wznowieniu gry Tomasz Bartosiak strzelił czwartą bramkę dla Granatu. Wynik spotkania ustalił Tomasz Bartosiak w 85. minucie meczu.

- To był trudny mecz. Wiedzieliśmy, że Wierna jest mocnym zespołem. Uczulałem nasz zespół na szybkich skrzydłowych, tak padła pierwsza bramka na początku w drugiej minucie meczu, Szybko stracona bramka mocno nas pobudziła, szybko wyszliśmy na prowadzenie 2:1. Zaraz jednak tracimy zawodnika, po dwóch żółtych kartkach Kędra został usunięty z boiska i od 22 minuty pracowaliśmy w dziesiątkę. Za chwilę tracimy bramkę na 2:2, później strzelamy do przerwy bramkę na 3:2. Tak naprawdę musieliśmy się cofnąć i wykorzystywać kontry i stałe fragmenty gry, to zadziałało i ostatecznie wygrywamy 5:2 i wywozimy bardzo cenne trzy punkty. Chciałbym bardzo pogratulować i podziękować zespołowi bo zostawiliśmy dzisiaj dużo zdrowia. Chwała im za to, pokazali, że warto na nich stawiać - powiedział po meczu Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

W 10 serii gier Granat Skarżysko podejmował będzie u siebie Neptun Końskie. Mecz odbędzie się w sobotę 19 września, o godz. 15.00

Wierna Małogoszcz – Granat Skarżysko 2:5 (2:3)

2:5 Tomasz Bartosiak 85

Granat : Sieczka (18. Strzelec) – Gwóźdź, Bednarski (80. Głowaczewski), Kędra, Dudzik – Bartosik, Papros, Kołodziejczyk (87. Papros), Krzymieński (73. Rzeszowski), Gurski, Sot (65. Miller)

żk:  Kędra x 2, Gurski, Kołodziejczyk

czk: Kędra (22 minuta) - dwie żółte kartki

Sędziował:Jacek Kubicki

Wyniki 9. kolejki (12-13 września): Alit Ożarów – Star Starachowice 4:4, Wierna Małogoszcz – Granat Skarżysko-Kam 2:5 Moravia Morawica – Naprzód Jędrzejów 1:0., GKS Nowiny – Pogoń Staszów 4:5 . Niedziela Neptun Końskie – Spartakus Daleszyce, Łysica Bodzentyn – Nida Pińczów, OKS Opatów – Lubrzanka Kajetanów, Hetman Włoszczowa – GKS Rudki, AKS 1947 Zdrój Busko – Partyzant Radoszyce, Orlicz Suchedniów – Czarni Połaniec,