Porażka z GKS Rudki

W trzeciej kolejce spotkań IV ligi świętokrzyskiej Granat Skarżysko przegrał na własnym stadionie z GKS Rudki 2:3 (2:2). Pomimo porażki trener gospodarzy Piotr Dejworek chwalił swoich zawodników za postawę w tym spotkaniu. Obie drużyny kończyły ten mecz w osłabieniu, bo sędzia zawodów pokazał trzy czerwone kartki (2 dla zawodników Granatu i 1 zawodnikowi GKS).

Granat do meczu z GKS Rudki przystąpił osłabiony brakiem dwóch podstawowych obrońców. Adrian Bednarski nabawił się kontuzji, a uroczystości rodzinne zatrzymały Bartłomieja Paprosa. Wobec braków kadrowych trener zespołu gospodarzy zdecydował się na ustawienie w obronie dwóch środkowych pomocników: Patryka Kędrę oraz Damiana Szewczyka.

W pierwszych dwudziestu minutach to zespół gości miał przewagę, czego efektem były dwie bramki. W 14.minucie po składnej akcji zespołu z Rudek bramkarza Granatu strzałem w długi róg pokonał Piotr Jedlikowski.  Cztery minuty później było już 2:0 dla GKS. Kolejną składną akcję gości strzałem po ziemi wykończył jak się później okazało bohater tego spotkania Sebastian Hajduk.

Po tych dwóch ciosach Granat ruszył do odrabiania strat. W 20. Minucie Karol Mojecki po podaniu Bartosiaka próbował pokonać bramkarza gości. Piłka po jego strzale przeleciała jednak na poprzeczką. Dwie minuty później szczęścia próbował Tomasz Bartosiak, ale jego strzał obronił Dawid Rafalski. Od 28. minuty goście grali w osłabieniu, bo za brutalny faul z boiska wyrzucony został Kacper Wiecha.

W 34.minucie Granat zdobył gola kontaktowego. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Rzeszowski, który pięknym strzałem w okienko po rzucie wolnym z około 18 metrów pokonał bramkarza gości.  Od tego momentu zespół gospodarzy rzucił się do ataków, aby jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. W 41. minucie siły na boisku się wyrównały, napastnik Granatu Tomasz Bartosiak otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry.  Już w doliczonym czasie gry podopieczni Piotra Dejworka zdołali doprowadzić do remisu.  W zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Arkadiusz Krzymieński i pokonał bramkarza GKS.   Po pierwszych 45.minutach był wynik remisowy.

Po zmianie stron do ataków ruszyli gospodarze. W 55.minucie piłka po strzale piłkarza Granatu Krzymieńskiego przeleciała nad poprzeczką. Pięć minut później ponownie Granat próbował szczęścia za sprawą akcji przeprowadzonej przez Krzysztofa Rzeszowskiego, który podał piłkę do Bartosza Sota, ale jego strzał na bramkę okazał się niecelny.  Chwilę później Rzeszowski faulował jednego z zawodników gości i za to zagranie- zdaniem arbitra zbyt brutalne- został wyrzucony z boiska.

W 67. minucie blisko prowadzenia był zespół Granatu, bo piłka po strzale Bartosza Sota uderzyła w poprzeczkę. W 88. minucie piłkę meczową mieli piłkarze gospodarzy jednak i tym razem piłka po strzale wprowadzonego po przerwie Jakuba Gurskiego trafiła w poprzeczkę. Niestety dwie minuty później to goście cieszyli się z prowadzenia. Po jednej z ostatnich akcji w sytuacji sam na sam znalazł się Sebastian Hajduk i nie miał problemów z pokonaniem Patryka Sieczki ustalając wynik spotkania na 3:2 dla GKS.

Mecz zakończył się zwycięstwem gości choć z przebiegu spotkania bardziej sprawiedliwym byłby remis.  W sobotę, 8 sierpnia Granat zagra na wyjeździe z Lubrzanką Kajetanów. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00.

Granat Skarżysko- GKS Rudki 2:3 (2:2)