Granat odpada z Pucharu Polski. Porażka z KSZO po zaciętym spotkaniu

W sobotę, 4 lipca, piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się na własnym stadionie z drużyną KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, stawką spotkania był półfinał Okręgowego Pucharu Polski. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Ostrowca 3:4.

Pucharowe spotkanie z KSZO było pierwszym wydarzeniem sportowym z stadionie Granatu po zniesieniu obostrzeń związanych z pandemią. Jednak decyzją Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach mecz odbył się bez udziału publiczności.

KSZO Ostrowiec to ubiegłoroczny zwycięzca OPP, w finale pokonał skarżyski Granat 3:1. Dziś obie ekipy to zupełnie inne drużyny, mimo tego była okazja do rewanżu.

Samo spotkanie mogło się podobać, dużo bramek i dużo emocji. Z gry więcej mieli goście, to oni jako pierwsi zagrozili bramce Granatu, w pierwszym kwadransie mogli dwukrotnie pokonać Dawida Strzelca, nowego bramkarza „trójkolorowych”, który dziś zastąpił w bramce nieobecnego Patryka Sieczkę. W 20 minucie meczu gospodarze objęli prowadzenie po kontrze, strzelcem bramki był Bartosz Sot. Niestety gospodarze z prowadzenie cieszyli się tylko sześć minut, w 26. Minucie wyrównał Wojciech Trochim.

W 37 minucie Granat ponownie wyszedł na prowadzenie, Tomasz Bartosika popisał się świetnym strzałem z półwoleja nie dając żadnych szans Pawłowi Lipcowi, bramkarzowi KSZO.Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy gospodarze podwyższyli stan spotkania po trafieniu Patryka Kędry. Granat po pierwszych 45 minutach prowadził z trzecioligowcem 3:1.

W drugiej połowie goście ruszyli do odrabiania strat, już cztery minuty po wznowieniu gry strzelili drugą bramkę, Michał Paluch dobił piłkę do pustej bramki. W 56 minucie okazję do strzelenia bramki miał Marcin Kaczmarek, ale jego strzał obronił Dawid Strzelec. W 69 minucie goście doprowadzi do remisu, Marcin Kaczmarek dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Jakub Chrzanowski, który głową wpakował piłkę do bramki Granatu. W 79 minucie doskonałą okazję zmarnował Bartosz Sot. Wynik spotkania ustał strzelec pierwszej bramki dla ostrowczan Wojciech Trochim, który w 80 minucie znalazł drogę do bramki skarżyszczan.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonuje Granat Skarżysko 4:3 i awansuje do półfinału OPP, gdzie zmierzy się z Wisłą Sandomierz.

W pozostałych spotkaniach Neptun Końskie pokonał Koronę Kielce (CLJ) 3:0, Wisła Sandomierz wygrała z GKS Nowiny 2:0. Mecz GKS Rudki – Korona II Kielce zostanie rozegrany w sobotę 11 lipca.

Półfinał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Wisła Sandomierz zostanie rozegrany w niedzielę 12 lipca. Drugi półfinał GKS Rudki/ Korona II Kielce – Neptun Końskie zaplanowany jest na wtorek 14 lipca.

GRANAT Skarżysko -  KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3:4 (3:1)

1:0 Bartosz Sot ‘20
1:1 Wojciech Trochim ‘26
2:1 Tomasz Bartosiak ‘37
3:1 Patryk Kędra ‘43
3:2 Michał Paluch ‘49
3:3 Jakub Chrzanowski ‘68
3:4 Wojciech Trochim ‘80

Granat : Dawid Strzelec - Patryk Kędra, Adrian Bednarski, Arkadiusz Krzemiński (77. Jakub Mojecki) , Karol Dudzik - Tomasz Bartosiak, Krzysztof Rzeszowski (62. Jakub Gurski), Bartosz Sot, Bartłomiej Papros - Damian Szewczyk (86. Szymon Boruch), Maciej Głowaczewski . Trener Piotr Dejworek.

KSZO: Paweł Lipiec - Robert Majewski, Kacper Dereń (59. Jakub Chrzanowski), Damian Mężyk, Wojciech Trochim - Jakub Głaz, Tomasz Persona, Paweł Kaczmarek, Michał Paluch - Bartosz Szydłowski (46. Marcin Kaczmarek), Mateusz Mąka. Trener: Marcin Sasal.