Podział punktów na Rejowie. Granat tylko remisuje z Nidą Pińczów

Tylko jeden punkt zdobyli piłkarze Granat Skarżysko na inaugurację rundy wiosennej świętokrzyskiej IV ligi. Podopieczni trenera Piotra Dejworka podejmowali przed własną publicznością drużynę Nidy Pińczów. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po remisie 2:2.

Pierwsze ligowe spotkanie po przerwie zimowej nie było zbyt porywające, widać było, że piłkarze jeszcze nie „czują” murawy. Przez pierwsze dwadzieścia minut żadna z drużyn nie stworzyła sobie sytuacji bramkowej, mało tego, nie oddała strzału na bramkę. W 23 minucie po raz pierwszy goście oddali strzał na bramkę gospodarzy, Patryka Sieczkę próbował zaskoczyć Marcin Piotrowski. W 38 minucie Nida powinna objąć prowadzenie, ale Piotr Gajda trafił tylko w słupek. To wszystkie sytuację z pierwszej połowy .

Trochę lepiej wyglądała druga połowa, co najważniejsze, padły w niej bramki. Gospodarze objęli prowadzenie w 50 minucie po trafieniu Macieja Głowaczewskiego. Niestety piłkarze Granatu z prowadzenia cieszyli się tylko sześć minut, w 56 minucie Patryk Sieczka faulował jednego z zawodników Nidy, arbiter Przemysław Sypuła bez wahania wskazał na jedenasty metr, rzut karny na bramkę zmienił Kacper Stępnik.

W 69 minucie goście objęli prowadzenie, Andrzej Trojan, który pojawił się na boisku niespełna minutę wcześniej, pokonał Patryka Sieczkę w sytuacji sam na sam. Bramka padła w nietypowych okolicznościach, jeden z zawodników gości leżał na boisku, piłkarze Granatu stanęli, myśląc, że sędzia przerwie mecz w celu udzielenie mu pomocy, tak się nie stało i gospodarze stracili bramkę. Wyrównanie padło w 74 minucie, Kamil Uciński był faulowany w polu karym, a jedenastkę na bramkę zamienił Marcin Kołodziejczyk. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie .

W 19. Kolejce spotkań Granat zagra u siebie z Buskiem Zdrój, Spotkanie odbędzie się w sobotę, 14 marca, o godz, 14.00.

Granat Skarżysko – Nida Pińczów 2:2 (0:0)

1:0 Maciej Głowaczewski ‘50
1:1 Kacper Stępnik ’56 (z karnego)
1:2 Andrzej Trojan 70’
2:2 Marcin Kołodziejczyk 74’ (z karnego)

Granat: Patryk Sieczka – Maciej Kolasa (89.Mateusz Stopiński), Adrian Bednarski (85. Łukasz Piotrowski), Bartłomiej Papros, Damian Szyszka – Łukasz Wojna, Marcin Kołodziejczyk (75. Kacper Gładyś), Kamil Uciński, Paweł Suwara, Konrad Angelo (56. Damian Parszewski) - Maciej Głowaczewski.

żk: Kolasa

Sędziował: Przemysław Sypuła (Starachowice)