Podział punktów z ŁKS Łagów w ostatnim meczu rundy jesiennej

Piłkarze Granatu Skarżysko meczem z ŁKS Probudex Łagów zakończyli rundę jesienną świętokrzyskiej VI ligi. Podopieczni trenera Dominika Rokity podejmowali u siebie lidera, spotkanie zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1.

W sobotnie popołudnie piłkarze Granatu po raz ostatni w tym roku wybiegli na murawę rejowskiego stadionu. Ostatnie wyniki „trójkolorowych” nie napawały optymizmem, jednak na mecz z Łagowem wróciło kilku kontuzjowanych zawodników. W ekipie goście znalazło się kilku zawodników, którzy reprezentowali kiedyś barwy Granatu m.in. Przemek Michalski, Karol Mojecki, Krystian Zaręba, Andrzej Paprocki czy Piotr Gardynik. Trener gości Ireneusz Pietrzykowski, to postać doskonale znana w Skarżysku, przez kilka lat trenował „trójkolorowych”.

Samo spotkanie jak na mecz „na szczycie” mogło się podobać, choć w pierwszej połowie sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, emocje zaczęły się dopiero w drugiej połowie. Przez pierwsze pół godziny żadna z drużyn nie stworzyła sytuacji bramkowych, dopiero w 30. minucie Paweł Ślefarski był bliski pokonania Patryka Sieczkę, ale po jego strzale głową piłka przeszła obok bramki. Chwilę później dobra okazja gospodarzy, jednak Błażej Miller przestrzelił. Do przerwy bez bramek.

W drugiej odsłonie meczu mecz się ożywił, dużo walki w środku pola i więcej sytuacji bramkowych. Jedna nich zakończyła się bramką dla drużyny z Łagowa, w 65. minucie Michał Cedro pokonała Patryka Sieczkę.

W 72. minucie strzelec pierwszej bramki Michał Cedro faulował w polu karnym Bartłomieja Kołomańskiego, który pojawił się na boisku cztery minuty wcześniej, sędzia Damian Gawęcki wskazał jedenasty metr, rzut karny na bramkę zamienił Jakub Jaśkiewicz, który wszedł na boisko dwie minuty wcześniej. Pod koniec bliski zdobycia bramki był Łukasz Piotrowski, jednak jego strzał obronił Przemysław Michalski.  Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1

Granat Skarżysko po 17. kolejkach spotkań plasuje się na czwartym miejscu w tabeli, jeśli Czarni Połaniec pokonają lub zremisują z Partyzantem Radoszyce, zimę spędzimy na czwartymi miejscu. Teraz przed piłkarzami i sztabem szkoleniowym zasłużony odpoczynek.

Granat Skarżysko-Kamienna - ŁKS Probudex Łagów 1:1 (0:0)

0:1 Michał Cedro 65’
1:1 Jakub Jaśkiewicz 72’ (z karnego)

Granat Skarżysko: Patryk Sieczka – Maciej Kolasa (80. Wiktor Brożyna), Damian Szyszka, Bartłomiej Papros, Łukasz Wojna - Paweł Suwara, Dawid Dulęba, Marcin Kołodziejczyk, Kamil Uciński (68. Bartłomiej Kołomański), Arkadiusz Krzymieński (70. Jakub Jaśkiewicz), Błażej Miller (87. Łukasz Piotrowski).

ŁKS Łagów: Przemysław Michalski – Tihomir Cheneshkov, Karol Dudzik, Andrzej Paprocki (56. Krystian Zaręba), Krzysztof Słaby (73. Karol Mojecki) - Filip Rogoziński, Michał Rybus, Szczepan Krzeszowski (85. Piotr Gardynik), Paweł Ślefarski - Michał Cedro, Daniel Biesiada.

żk: Dulęba, Krzymieński (Granat) – Słaby, Cedro (Łagów)

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce)