Zwycięstwo z Naprzodem i awans na pozycję lidera

Trzynasta kolejka spotkań świętokrzyskiej IV ligi okazała się szczęśliwa dla Granatu Skarżysko, podopieczni trenera Dominika Rokity pokonali przed własną publicznością Naprzód Jędrzejów 1:0, jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Bartosz Styczyński z rzutu karnego. Zwycięstwo pozwoliło „trójkolorowym” wskoczyć na fotel lidera.

Przez pierwszy kwadrans spotkania na boisku nie wiele się działo. Obie drużyny nie stworzyły żadnej sytuacji bramkowej. W 15. minucie goście mogli objąć prowadzenie, Jarosław Owczarek przymierzył pod poprzeczkę, na szczęście świetną interwencją popisał się Patryk Sieczka. W odpowiedzi Marcin Kołodziejczyk był blisko pokonani golkipera gość, ale jego strzał minął słupek.

W 24. minucie ponownie Kołodziejczyk zagroził bramce rywali, tym razem jego strzał obronił Majcherczyk. W 30 minucie kolejna okazja Granatu, Kamil Uciński uderzył tuż przy słupku, ale bramkarz gości wyczuł jego intencje. W 33. minucie Cezary Osiński zagrał piłkę ręką w polu karnym, arbiter ukarał go za to zagranie żółtą kartką, a że była to jego druga kartka, musiał opuścić boisko. Zawodnik gości twierdził, że zagrania ręką nie było, ale arbiter decyzji nie zmienił. Rzut karny na bramkę zamienił Bartosz Styczyński.

Druga połowa mogła rozpocząć się od wyrównania gości, dwie minuty po wznowieniu gry Marcin Radziejewski groźnie uderzał na bramkę Granatu, ale na posterunku był Patryk Sieczka. W 56. minucie mogło być 2:0, ale strzał Arkadiusz Krzymieńskiego trafił tylko w słupek. Mimo iż goście grali w osłabieniu mogli to spotkanie zremisować, w końcówce mecze mieli trzy doskonałe okazje, na szczęście nie wykorzystane. Granatu skromnie pokonuje Naprzód Jędrzejów 1:0. Lider GKS Nowiny stracił punkty w meczu z Orliczem Suchedniów remisując 0:0. Strata punktów kosztowała zespół z Nowin fotel lidera. Prowadzenie w tabeli objęła ekipa Granatu.

W 14 kolejce spotkań Granat Skarżysko zagra na wyjeździe ze Starem Starachowice. Spotkanie to odbędzie się w sobotę, 26 listopada, o godz. 13.00.

Granat Skarżysko – Naprzód Jędrzejów 1:0 (1:0)

1:0 Bartosz Styczyński 35’ (z karnego)

Granat: Patryk Sieczka – Maciej Kolasa, Bartosz Styczyński, Adrian Bednarski, Paweł Suwara (77. Wiktor Brożyna) – Jakub Jaśkiewicz (67. Łukasz Piotrowski), Arkadiusz Krzymieński (67. Damian Szyszka), Bartłomiej Papros, Marcin Kołodziejczyk (71. Dawid Dulęba), Kamil Uciński (78. Bartłomiej Kołomański) – Błażej Miller

Naprzód: Bartłomiej Majcherczyk – Patryk Kowalczyk, Łukasz Olszewski, Krystian Bożęcki (82. Paweł Bębenek) , Dominik Butenko – Mateusz Maciejewski, Jakub Tekiel (82. Mateusz Strzeszkowski), Krystian Równicki (39. Marcin Radziejewski), Jarosław Owaczarek (66. Bartłomiej Równicki) , Cezary Osiński, Jakub Formeniak (60. Karol Piechota).

żk – Bednarski (Granat) – Osiński x 2 (Naprzód)

Sędziował: Jacek Kubicki (Kielce)