Pucharowe zwycięstwo z Orliczem

W środę, 9 października, odbyła się IV runda Okręgowego Pucharu Polski. Piłkarze Granatu Skarżysko trafili na rywala zza miedzy czyli Orlicz Suchedniów. Derbowe spotkanie, tym razem w pucharze, zakończyło się zwycięstwem „trójkolorowych” 3:0, bramki dla skarżyszczan zdobyli Jakub Jaśkiewicz, Bartosz Styczyński i Błażej Miller.

Podopieczni trenera Dominika Rokity dopiero rozpoczynają przygodę z Pucharem Polski, piłkarze Orlicza Suchedniów mają za sobą spotkanie w III rundzie z OKS Opatów, które pewnie wygrali 3:0. W czwartej rundzie los sprawił, że spotkały się dwie drużyny z powiatu skarżyskiego. Ponad dwa tygodnie temu mieliśmy derby w wydaniu ligowym, dziś odbyły się derby w pucharze.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Granatu, po bramce Jakuba Jaśkiewicza w 32. minucie. Chwilę wcześniej w zespole gospodarzy boisko musiał opuścić Mateusz Kokosza, który doznał kontuzji. Orlicz miał jedną okazję na wyrównanie, ale jej nie wykorzystał.

W drugiej połowie Granat miał więcej z gry, mimo iż od 65. minuty grał w dziesiątkę, drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Łukasz Wojna. Chwilę przed tym zdarzeniem świetne okazję mieli Damian Szyszak i Bartosz Styczyński.

W 79. minucie Granat zdobył drugą bramkę, Marcin Kołodziejczyk dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, tan najwyższej wyskoczył Bartosz Styczyński, który strzałem głową pokonał Mateusza Ubysza. Wynik meczu ustali Błażej Miller w 84. minucie meczu.

Orlicz Suchedniów – Granat Skarżysko 0:3 (0:1)

0:1 Jakub Jaśkiewicz 32’
0:2 Bartosz Styczyński 79"
0:3 Błażej Miller 84'

Orlicz: Mateusz Ubysz - Adrian Niewczas, Łukasz Boleń, Michał Bator, Gerard Strzelec (53.Damian Kita) – Piotr Grzejszczyk, Mateusz Tumulec, Karol Świtowski, Mateusz Kokosza (30. Kacper Tumulec) – Tomasz Staszewski, Tomasz Raczyński

Granat: Patryk Sieczka – Maciej Kolasa, Bartosz Styczyński, Adrian Bednarski,– Wiktor Brożyna (60. Arkadiusz Krzymieński, Damian Szyszka (81. Paweł Suwara), Łukasz Wojna, Dawid Dulęba (67. Bartłomiej Papros) , Bartłomiej Kołomański (60. Kamil Uciński)– Błażej Miller, Jakub Jaśkiewicz (60. Marcin Kołodziejczyk).

żk – Wojna x2 , Szyszka
czk – Wojna

Widzów 70

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce)

Wyniki IV rundy OPP (9 październik) : Hetman Włoszczowa – Partyzant Radoszyce 1:3, Zenit Chmielnik – ŁKS Łagów 1:4, Start Słupia Jędrzejowska – TS 1946 Nida Pińczów 0:2, Moravia Morawica – Neptun Końskie 1:4, Agricola Łoniów – Alit Ożarów 1:3, Olimpia Pogoń Staszów – Wisła Sandomierz 0:5, Samsom Samsonów – Łysica Bodzentyn 3:2, Unia Sędziszów – Wierna Małogoszcz 2:1, Piaskowianka Piaski – GKS Nowiny 2:5, Gród Wiślica – Czarni Połaniec 0:10, Klimontowianka BPI Klimontów – KP KSZO 1926 Ostrowiec Świętokrzyski 0:3, GKS Rudki – Spartakus Daleszyce 4:0, Star/Juventa Starachowice – Lubrzanka Kajetanów 4:5. 16 październik: MKS Busko Zdrój – Korona III Kielce, Naprzód Jędrzejów – Korona II Kielce.