Trzybramkowe zwycięstwo z Olimpią Pogoń Staszów

W sobotę, 21 września, Granat Skarżysko podejmował na własnym stadionie Olimpię Pogoń Staszów, spotkanie odbyło się w ramach 9. Kolejki spotkań świętokrzyskiej IV ligi. Podopieczni trener Dominika Rokity pokonali rywali 3:0, po dwóch bramkach Błażeja Millera i jednej Kamila Ucińskiego.

Nietypowo, bo o godzinie 11.00. rozpoczęło się pierwsze spotkanie 9. Kolejki pomiędzy Granatem Skarżysko, i Pogonią Staszów. Wczesna pora rozgrywania tego meczu spowodowała, że na trybunach zasiadła garstka kibiców. Ci, którzy zdecydowali się przyjść na mecz zobaczyli trzy bramki gospodarzy.

Pierwszą groźną akcje miał Granat, już 5. minucie Arkadiusz Krzymieński znalazła się doskonałej sytuacji, ale jego strzał obronił bramkarz gości Kamil Wareliś. Trzy minuty później Pogoń powinna prowadzić 1:0, Michał Hołody nie wykorzystał sytuacji „sam na sam” z Patrykiem Sieczką, napastnik gości strzeli prosto w nogi bramkarza Granatu. W 22. Minucie Bartłomiej Fitowski był bliki pokonania Sieczki strzałem głową. W 41. minucie padła pierwsze bramka w tym spotkaniu, Błażej Miller wbiegł w pole karne, uderzył po długim słupku nie dając szans bramkarzowi. Tuż przed przerwą Kamil Uciński podwyższył stan spotkania na 2:0.

W drugiej połowie gra się troszkę zaostrzyła, czego efektem było kilka żółtych kartek. Granat nadal był stroną przeważającą, swoją przewagę udokumentował trzecią bramką. W 80. minucie na listę strzelców, po raz drugi w tym meczu, wpisał się Błażej Miller. W końcówce spotkania okazję jeszcze mieli Miller i Uciński.

W 10. kolejce spotkań (niedziela, 29 września, godz.15.00) odbędą się derby powiatu.  Granat zagra na wyjeździe z sąsiadem zza miedzy Orliczem Suchedniów. Zapraszamy państwa na to spotkanie, nie może Was tam zabraknąć.

Natomiast w niedzielę 22 września, będziemy mieć derby powiatu w B klasie, rezerwy Granatu zagrają na wyjeździe z ULKS Łączna, początek meczy o godz. 11.00

Granat Skarżysko - Olimpia Pogoń Staszów 3:0 (2:0)

1:0 Błażej Miller 41'
2:0 Kamil Uciński 45'
3:0 Błażej Miller 80'

Granat: Patryk Sieczka - Maciej Kolasa, Bartosz Styczyński, Damian Szyszka (79. Paweł Suwara) , Łukasz Woja (69. Dawid Dulęba) - Adrian Bednarski, Arkadiusz Krzymieński (65. Wiktor Brożyna), Bartłomiej Papros, Marcin Kołodziejczyk (76. Łukasz Piotrowski) - Błażej Miller, Kamil Uciński. Trener: Dominik Rokita.

Pogoń: Kamil Wareliś - Marcin Taler,Patryk Kukiełaka, Ernest Rozmysłowski, Michał Hołody (81. Łukasz Rechowicz), Dawid Skrzek, Krzysztof Baczewski, Wojciech Skarzyniarz (61. Piotr Malec), Bartłomiej Fitowski, Norbert Kula, Norbert Wołczyk. Trener: Krzysztof Baczewski.

żk - Miller, Szyszka, Uciński (Granat) - Taler, Wołczyk (Pogoń)

Sędziował: Szczepan Górczyński (Ostrowiec Świętokrzyski).