Wygrana rezerw w Promniku, Granat II liderem !!!

W trzeciej kolejce spotkań B klasy, grupy I, rezerwy Granatu Skarżysko pokonały na wyjeździe drużynę Top Spin Promnik 3:2. Bramki dla trójkolorowych strzelali Dawid Bilski - dwie i Damian Parszewski. Podopieczni Seweryna Dejworka z kompletem punktów prowadzą w ligowej tabeli.

Druga drużyna Granatu po raz pierwszy w tym sezonie pojechała na mecz wyjazdowy, po dwóch domowych zwycięstwach przyszła pierwsza wygrana no boisku rywala. Spotkanie z Promnikiem rozpoczęło się doskonale dla skarżyskiej drużyny, już w 2. minucie meczu Dawid Bilski wpisał się na listę strzelców. Tuż przed przerwą drugą bramkę dla Granatu zdobył Damian Parszewski.  W 78. minucie Dawid Bilski trafił po raz drugi w tym spotkaniu.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się pewnym 3:0, gospodarze w doliczonym już czasie gry strzelili dwie bramki, na szczęście zabrakło im czasu na wyrównanie.

-  Wszystko było pod kontrolą, mogliśmy ten mecz wygrać dużo wyżej, przed bramką rywali w drugiej połowie, stała kałuża wody, która zatrzymywała nasze strzały do pustej bramki Szkoda straconych bramek, biorę to na siebie, chciałem dać wszystkim pograć, zrobiłem w ostatnich minutach trzy zmiany i wszystko się posypało i gospodarze zdobyli dwie bramki. Ten mecz powinniśmy wysoko wygrać, jakby było 7-8 dla nas, to nikt do nikogo nie miałby pretensji. Ważne są trzy punkty i dobra momentami gra  – powiedział po spotkaniu Seweryn Dejworek.

Top-Spin Promnik 2 — 3 Granat II Skarżysko-Kamienna

0:1 Dawid Bilski 2'
0:2 Damian Parszewski 43'
0:3 Dawid Bilski 78'
1:3 Michał Piotrowski 90+1
2:3 Michał Piotrowski 90+4
Top-Spin: Sebastian Szymkiewicz — Przemysław Zapała, Karol Pisz, Piotr Śliwa, Piotr Kwiecień, Michał Rogula (80. Michał Piotrowski II), Jakub Sztandera, Krystian Sepiół (46. Artur Gaweł), Kamil Gajos, Mateusz Stępień, Kamil Bęben (60.Artur Ernestowicz).

Granat II: Jakub Orlikowski — Eryk Kiliszek,  Jakub Świercz, Eryk Kupis (50.Mateusz Czarnoskutow), Mateusz Miernik - Dawid Bilski (89. Michał Kuliński), Kacper Gładyś (85. Dominik Maciński), Jakub Ungier,  Jakub Łubek 0 Damian Parszewski ,Mateusz Stopiński (75. Marcel Głuszek