Udana inauguracja rezerw Granatu w B klasie

W sobotę 24 sierpnia, rezerwy Granatu Skarżysko zainaugurowały rozgrywki B klasy. W pierwszym spotkaniu druga drużyna Granatu podejmowała przed własną publicznością KS Kamienną Wola, spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0. Bramki w tym meczu strzelali Dawid Bilski i Mateusz Stopiński - dwie.

Udanie zainaugurowała rozgrywki B klasy druga drużyna Granatu Skarżysku. W swoim "debiucie" zdobyli komplet punków i trzy bramki. Samo spotkanie nie było porywającym widowiskiem. W pierwszej połowie gospodarze mieli dwie okazje do strzelenia bramki, pierwszej nie wykorzystał Mateusz Stopiński, który nie wykorzystał rzutu karnego. W drugim przypadku Konrad Angeli trafił w słupek. Goście też mogli się pokusić o bramkę, jednak strzał jednego z zawodników trafił w słupek.

W drugiej połowie padły trzy bramki. Pierwsza, w 66. minucie, bramkarza gości Krzysztofa Milczarza pokonał Dawid Bilski. W 78. minucie wynik podwyższył Mateusz Stopiński, ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania w 84. minucie.

- Chłopcy troszeczkę wyszli spięci,  to był pierwszy mecz, to są młodzi chłopcy, wyszli na starych rutyniarzy, którzy mniej biegali, ale już trochę grają w tej B klasie. Jestem zadowolony z wyniku, myślę, że z meczu na mecz powinno być lepiej - podkreślał po meczu trener Seweryn Dejworek.

W 2. kolejce spotkań rezerwy Granatu podejmować będą u siebie Futsal Nowiny. Mecz odbędzie się w sobotę, 31 sierpnia, godz, 16.00 na stadionie Ruchu.

Granat II Skarżysko-Kamienna - KS Kamienna Wola 3:0 (0:0)

1:0 Dawid Bilski 66'
2:0 Mateusz Stopiński 78
3:0 Mateusz Stopiński 84'

Granat II: Bartłomiej Sieczka — Jakub Świercz, Eryk Kiliszek, Maciej Walkiewicz (46. Krzysztof Stefański), Eryk Kupis - Mateusz Stopiński (85. Jakub Klepner), Mateusz Miernik (75. Dominik Maciński), Dawid Bilski, Kacper Gładyś (35. Jakub Ungier) - Jakub Łubek, Konrad Angelo

KS Kamienna W.: Krzysztof Milczarz — Łukasz Kowal, Łukasz Szac, Paweł Bernatek, Norbert Zynkowski - Kamil Porębski, Damian Milczarz, Dawid Lewandowski, Kacper Majchrzak - Dariusz Janik, Mariusz Domagała

żk: Bilski, Angelo (Granat) - Domagała (Kamienna W.)

Sędziował: Szczepan Górczyński