Zwycięstwo z Neptunem na zakończenie sezonu

W środę, 19 czerwca, piłkarze Granatu Skarżysko rozegrali ostanie spotkanie w tym sezonie, w zaległym meczu z ostatniej kolejki spotkań świętokrzyskiej IV ligi podopieczni trenera Dominika Rokity pokonali wicelidera Neptun Końskie 3:2.

Spotkanie z Neptunem Końskie zostało przełożone we względu na udział skarżyskiej drużyny w finale Okręgowego Pucharu Polski. Mecz z konecką ekipą kończył sezon w świętokrzyskiej IV lidze, jednak bez względu na wynik nic nie zmienił w tabeli, Neptun miał już pewne drugie miejsce , Granat natomiast trzecie miejsce w tabeli. Mecz po prostu trzeba było rozegrać .

Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego prezes Grzegorz Żuk i wiceprezes Dariusz Łakomiec podziękowali Przemysławowi Michalskiego za reprezentowanie barw Granatu Skarżysko przez pięć sezonów. Przemek odchodzi z drużyny, w przyszłym sezonie będzie występował w ŁKS Probudex Łagów. Bramkarz Granatu rozegrał w barwach skarżyskiej drużyny 146 meczy.

Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy od początku prowadzili grę na połowie rywali. W 14 minucie Granat mógł objąć prowadzenie, ale strzał Macieja Głowaczewskiego trafił w słupek. Dziesięć minut później Błażej Miller znalazł się „sam na sam” z golkiperem gości, niestety w decydującej fazie akcji „zarył” w trawie. Później dwie dobre sytuacje miał Neptun. W 27 minucie Karol Armata uderzył groźnie obok słupka, chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się Piotr Gardynik. W 42 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Łukasz Wojna najwyżej wyskoczył do dośrodkowania i strzałem głową pokonał Łukasz Herdę.

Na początku drugiej połowy trochę się działo. W 49 minucie Kamil Uciński był bliski zdobycia bramki, ale jego strzał okazał się minimalnie niecelny. Chwilę później goście doprowadzili do remisu, Wnukowskiego pokonał Piotr Gardynik. Piłkarze Neptunie jeszcze nie zdążyli się nacieszyć z bramki a już ponownie przegrywali. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, a strzelcem bramki był Błażej Miller. W 65 minucie znowu był remis, a to za sprawą Karola Armaty, który pokonał Wnukowskiego. W 74 minucie Błażej Miller próbował zaskoczyć Łukasza Herdę z rzutu wolnego, jednak golkiper gości był lepszy w tym pojedynku.

Sześć minut przed zakończeniem meczu w polu karnym faulowany był Kamil Uciński, arbiter Jacek Kubicki wskazał na jedenasty metr, rzut karny ba bramkę zamienił Błażej Miller, najskuteczniejszy zawodnik trójkolorowych, który kończy sezon z dorobkiem 20 bramek. Dwie minuty przed końcem meczu Mateusz Zacharski otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną, goście kończyli mecz w dziesiątkę.

Granat Skarżysko zakończył sezon na bardzo dobrym 3 miejscu, dokładając do tego finał OPP, można stwierdzić , że jak na beniaminka to był doskonały sezon. W 34 spotkaniach Granat zdobył 74 punkty, strzelił 91 bramek, stracił 40.

Granat Skarżysko – Neptun Końskie 3:2 (1:0)

1:0 Łukasz Wojna 42’
1:1 Piotr Gardynik 50’
2:1 Błażej Miller 51’
2:2 Karol Armata 65’
3:2 Błażej Miller 84’ (z karnego)

Granat: Norbert Wnukowski – Damian Szyszka (85. Dawid Bilski), Bartosz Styczyński, Norbert Drożdżał, Daniel Dulak – Maciej Głowaczewski, Łukasz Wojna, Ariel Spadło (75. Paweł Suwara), Kamil Uciński (87. Mateusz Stopiński) – Tomasz Bartosiak, Błażej Miller (88. Jakub Łubek).

Neptun: Łukasz Herda – Łukasz Skalski, Mateusz Zacharski, Jakub Mikaz, Karol Armata – Jan Sroka, Mariusz Skoczylas, Mateusz Płyta (46. Piotr Piwowar) , Patryk Kwiecień (85. Michał Pilarski) – Krzysztof Pach, Piotr Gardynik.