Wracamy z Kielc bez pucharu. Porażka z KSZO

Piłkarze Granatu Skarżysko w niedzielne popołudnie stanęli przed szansą zdobycia Okręgowego Pucharu Polski. W Suzuki Arena w Kielcach odbył się finał tegorocznej edycji pucharu, w którym Granat zmierzył się z trzecioligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Niestety, spotkanie zakończyło się zwycięstwem ostrowczan 3:1. Jedyną bramkę dla „trójkolorowych” zdobył Błażej Miller.

Granat Skarżysko w swojej historii sięgał po regionalny Puchar Polski aż osiem razy. Ostatni raz zagrał w finale, w 2014 roku, z Łysicą Bodzentyn, wtedy mecz zakończył się porażką Granatu 5:0. Ale to już historia.

Zdecydowanym faworytem meczu finałowego była trzecioligowa drużyna KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, boisko pokazało, że słusznie. To zespół z Ostrowca od pierwszych minut dyktował warunki gry. Ostrowczanie dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Skarżyszczanie wyszli na mecz trochę bojaźliwi, nie potrafili skonstruować akcji, podania były niedokładne.

Przewaga KSZO została nagrodzona bramką, w 14 minucie Jakub Kapsa pewnym strzałem pokonał Przemka Michalskiego. W 22 minucie było już 2:0, Jakub Chrzanowski został sfaulowany w polu karnym przez Ariela Spadło, sędzia Damian Gawęcki wskazał na jedenasty metr, rzut karny na bramkę zamienił Michał Grunt.
W 33 minucie Tomasz Bartosiak uderzał na bramkę rywali, jednak jego strzał został zablokowany, Bartosik miał dobrą okazję w końcówce pierwszej połowy, ale jego strzał obronił bramkarz KSZO. Do przerwy Granat przegrywał 2:0.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla Granatu. Już w 46 minucie na listę strzelców wpisał się kapitan zespołu Błażej Miller. Bramka ta pozywanie podziałała na cały zespół, który w drugie połowie zagrał o wiele lepiej niż w pierwszej.

W 74 minucie drużyna KSZO stanęła przed kolejną szansą podwyższenia wyniku, jednak Michał Grunt nie wykorzystał rzutu karnego, Przemek Michalski obronił jego strzał. W 87 minucie świetną okazję miał Fabian Burzyński, ale po raz kolejny w bramce doskonale spisał się Michalski. Granat starał się doprowadzić do wyrównania, jednak doskonale spisywała się defensywa ostrowczan. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 2:1, w doliczonym już czasie gry, Kamil Bełczowski strzela trzecią bramką dla swojego zespołu.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał 3:1 i zdobył Okręgowy Puchar Polski . Zespół otrzymał również czek na kwotę 47 tysięcy złotych. Drużyna Granatu za drugie miejsce otrzymała okolicznościowe medale oraz czek na kwotę 14 tysięcy złotych.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Granat Skarżysko 3:1 (2:0)

1:0 Jakub Kapsa 14'
2:0 Michał Grunt 22' (z rzutu karnego(
2:1 Błażej Miller 46'
3:1 Kamil Bełczowski 90+3'

Granat: Michalski - Szyszka, Styczyński, Drożdżał, Suwara - Spadło (73. Głowaczewski) - Bartosiak, Wojna, Dulak, Uciński - Miller. Trener: Dominik Rokita.

KSZO: Pietrasik - Miłek, Kardas, Mężyk, Cheba - Bełczowski, Rogoziński, Burzyński, Kapsa (79. Łokieć), Chrzanowski (74. Madej) - Grunt. Trener: Marcin Wróbel.

żółte kartki: Maciej Miłek - Paweł Suwara, Daniel Szyszka, Bartosz Styczyński, Paweł Suwara