Powrót na zwycięską ścieżkę. Wygrana z Alitem

W sobotę, 1 czerwca, w ramach 32. kolejki spotkań świętokrzyskiej IV ligi Granat Skarżysko podejmował przed własną publicznością Alit Ożarów. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 4:2, bramki dla skarżyskiej drużyny strzelili Błażej Miller - dwie, Norbert Drożdżał i Daniel Dulak

Sezon świętokrzyskiej IV ligi powoli dobiega końca, Granat walczy o trzecie miejsce w tabeli, po piętach depcze im ekipa MKS Busko-Zdrój, która ma 4 punkty starty. Aby tą przewagę utrzymać Granat musiał to spotkanie wygrać, tak też się stało. Choć pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu gospodarzy.

Goście niespodziewaniu objęli prowadzenie już w 7. minucie spotkania, wykorzystując pierwszą swoją okazję, Przemka Michalskiego pokonał Michał Hołdy. Później inicjatywę przejął Granat, jednak nic z tego nie wynikało, podopieczni trenera Dominika Rokity próbowali stworzyć sobie dogodną sytuację, nawet udał im się to kilka razy, ale byli nie skuteczni. Dopiero w 45. minucie Błażej Miller znalazł drogę do bramki wyrównując stan spotkania.

W drugiej połowie Granat zagrał już na swoim poziomie, na efekty nie trzeba było długo czekać. W 54. minucie Daniel Dulak popisał się technicznych strzałem i Granat prowadził 2:1. W 62. doskonałą okazję miał Maciej Głowaczewski, jednak jego strzał zablokował obrońca gości. Chwilę później gospodarze strzelili trzecią bramkę, której autorem był Norbert Drożdżał.

W 70. minucie bliski zdobycia bramki był Mateusz Stopińskim ale jego strzał minął bramkę rywali. Dwie minuty później groźnie strzelał Ariel Spadło. Dwie minuty przed zakończeniem meczu czwartą bramkę dla trójkolorowych strzelił Błażej Miller. W 90. minucie meczu wynik na 4:2 ustalił Michał Hołdy.

Już w środę, 5 czerwca, Granat rozegra awansem spotkanie z 34 kolejki z Neptunem Końskie. Spotkanie rozpocznie się o godz.17.00. W niedzielę, 9 czerwca, Granat zagra na wyjeździe z Łysicą Bodzentyn.

Granat Skarżysko-Kamienna - Alit Ożarów 4:2 (1:1)

0:1 Michał Hołody 7'
1:1 Błażej Miller 45'
2:1 Daniel Dulak 54'
3:1 Norbert Drożdżał 66 '
4:1 Błażej Miller 88'
4:2 Michał Hołody 90'

Granat: Michalski - Dulak (69. Spadło), Styczyński, Suwara, Szyszka - Wojna (84. Bilski), Drożdżał, Bartosiak, Głowaczewski (80. Łubek) - Uciński (67. Stopiński), Miller.

Alit: Saracen - Spychaj, Plewa, Kilijański, Praga - Hołody, Nowak (46. Trojanowski), Pitkiewicz, Sojda - Gardynik, Stępień