Granat rozgromił Lubrzankę. Siedem bramek w Kajetanowie

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Granatu Skarżysko. W meczu 29. kolejki IV ligi świętokrzyskiej, podopieczni Dominika Rokity wysoko pokonali na wyjeździe w Kajetanowie tamtejszą Lubrzankę 7:0. Bramki dla naszego zespołu strzelili: Błażej Miller (dwie),Kamil Uciński (dwie), Krzysztof Rzeszowski, Bartosz Styczyński, jedna bramka padła po trafieniu samobójczym.

Pierwsza bramka dla Granatu padła w 33.minucie po strzale z rzutu wolnego (po faulu na Dulaku), który wykonywał Błażej Miller. Pięć minut później było już 2:0 dla piłkarzy ze Skarżyska- piłkę do Krzysztofa Rzeszowskiego dośrodkował Daniel Dulak, a ten strzałem głową pokonał bramkarza Lubrzanki. W 41. minucie padła bramka samobójcza. Tomasz Bartosiak dośrodkowywał piłkę z rzutu rożnego,a bramkarz gospodarzy wpakował piłkę do własnej bramki. Do przerwy Granat prowadził w Kajetanowie 3:0.

Po zmianie stron Granat nie zwalniał tempa,czego efektem były cztery bramki. W 65.minucie po ładnej akcji z Bartosiakiem ponownie Błażej Miller wpisał się na listę strzelców i było już 4:0 dla Granatu. W 70.minucie piłkarze ze Skarżyska wykonywali rzut wolny, tym razem do piłki podszedł Krzysztof Rzeszowski i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

W 77. minucie Kamil Uciński otrzymał dobre podanie od Rzeszowskiego i pokonał golkipera gospodarzy zdobywając szóstą bramkę. Ten sam zawodnik wpisał się ponownie na listę strzelców w 86. minucie tym razem otrzymując podanie od Tomasza Bartosiaka strzelił siódmą bramkę pieczętując wysokie i zasłużone zwycięstwo.

- Nie spodziewałem się tak wysokiego zwycięstwa i powiem szczerze,że to wysokie zwycięstwo przyjmuje jako dobry prognostyk na pozostałe kolejki. Wynik wysoki i myślę,że świadczy o tym,co działo się na boisku. Byliśmy drużyną dużo lepszą i na te siedem bramek na pewno zasłużyliśmy. Szkoda tylko kontuzji Kacpra Palucha, której doznał w czasie spotkania- powiedział po meczu trener Granatu, Dominik Rokita.

18 maja o godzinie 17.00 na własnym stadionie Granat podejmować będzie GKS Nowiny. Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

Lubrzanka Kajetanów- Granat Skarżysko 0:7 (0:3)