Podział punktów w meczu z Hetmanem

W niedzielę, 5 maja, piłkarze Granatu Skarżysko podejmowali przed własną publicznością drużynę Hetman Włoszczowa, spotkanie zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1. Ozdobą spotkania była bramka Krzysztofa Rzeszowskiego z przewrotki, która dała jeden punkt gospodarzom.

Remis Granatu z Hetmanem Włoszczowa można uznać za niespodziankę, to gospodarze byli faworytem tego spotkania, goście jednak przez cały mecz walczyli o jak najlepszy rezultat w Skarżysku. Gospodarze mogli ten mecz wygrać, mimo kilku okazji do strzelenia bramki, piłka nie chciała wpaść do bramki.

Już na początku spotkania groźnie na bramkę Hetmana strzelał Damian Szyszka. W 20. minucie Łukasz Wojna próbował zaskoczyć Damiana Dyrasa, bramkarza gości, jednak ten był na posterunku. Później okazje mieli Kamil Uciński i Błażej Miller, jednak nic nie chciało wpaść. Goście w pierwszej połowie skupili się bardziej na defensywie, stąd ich sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, od groźnego strzału Damiana Szyszki, który poszybował tuż nad poprzeczką. Trzy minuty po wznowieniu gry goście niespodziewanie objęli prowadzenie, Mateusz Wargacki idealnie zagrał do Patryka Krzysztofika, który mając przed sobą tylko Wnukowskiego pewnie posłał piłkę do bramki. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, udało się to w 67. minucie, Krzysztof Rzeszowski strzałem z przewrotki pokonał Damiana Dyrasa. Piękna bramka skarżyskiego napastnika pobudziła zespół gospodarzy, którzy raz po raz zagrażali bramce gości.

W 74. minucie Damiana Szyszka mocno uderzył na bramkę, ale bramkarz gości obronił jego strzał. Chwilę później Kamil Uciński posłał piłkę nas poprzeczką. W 86. minucie Krzysztof Rzeszowski był bliski pokonania golkipera gości z rzutu wolnego, ale jest strzał po ziemi złapał Dyras. Piłkę meczową miał Kamil Uciński, który mógł wpisać się na listę strzelców w doliczonym czasie gry, niestety zabrakło precyzji. W samej końcówce meczu okazję jeszcze mieli Tomasz Bartosiak i Błażej Miller, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki.

W 29. kolejce spotkań (12 maja) Granat zagra na wyjeździe z Lubrzanką Kajetanów. Początek spotkania o godz. 17.00.

Granat Skarżysko - Hetman Włoszczowa 1:1 (0:0)

0:1 Patryk Krzysztofik 48'
1:1 Krzysztof Rzeszowski 67'